Religia i potrzeby duchowe

Dzięki scenariuszom z tego obszaru będziesz mógł/mogła poprowadzić szkolenia, dla osób które chcą zadbać o swój rozwój duchowy. Podczas szkoleń będą mogły się dowiedzieć jak to robić, używając narzędzi dostępnych w internecie.

Nauczą się, jak wyszukiwać materiały poświęcone rozwojowi religijnemu i duchowemu na stronach i w serwisach internetowych, kanałach video, w internetowych stacjach radiowych i telewizjach oraz na blogach, na profilach i w mediach społecznościowych. Dowiedzą się też, że dzięki nowym technologiom możliwy jest udział w praktykach religijnych, mszach, nabożeństwach czy medytacjach, a nawet w pielgrzymce online, co może być szczególnie przydatne osobom starszym, chorym czy osobom z niepełnosprawnościami.

Uczestnik/uczestniczka (1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi Biblii, (2) dowie się jak korzystać z wyszukiwarek biblijnych, jak znaleźć teksty biblijne w formie audio, (3) nauczy się jak odnajdywać czytania dnia i jak zamówić je na pocztę email, (4) pozna sposób studiowania Biblii poprzez kursy online

Uczestnik/uczestniczka(1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi Biblii, (2) dowie się jak korzystać z wyszukiwarek biblijnych, aplikacji mobilnych oraz jak znaleźć teksty biblijne w formie audio. (3) nauczy się jak odnajdywać czytania dnia i jak zamówić je na pocztę e-mail, (4) pozna sposób studiowania Biblii poprzez kursy online.

Uczestnik/Uczestniczka (1) dowie się w jaki sposób za pomocą internetu zdobywać informacje i materiały zaspokajające potrzeby religijne i duchowe w zakresie pielgrzymowania, (2) pozna sposoby zwiedzania online (wirtualnego, na odległość), (3) dowie się w jaki sposób poprzez bloga skorzystać z doświadczeń innych osób pielgrzymujących.

Uczestnik/Uczestniczka: (1) dowie się w jaki sposób za pomocą internetu zdobywać informacje i materiały zaspokajające potrzeby religijne i duchowe w zakresie pielgrzymowania, (2) pozna sposoby zwiedzania on-line (wirtualnego oraz w czasie rzeczywistym („na żywo”), (3) dowie się w jaki sposób skorzystać z doświadczeń innych osób pielgrzymujących poprzez blogi pielgrzymkowe.

Uczestnik/Uczestniczka: (1) zapozna się ze stronami internetowymi rozmaitych grup/wspólnot religijnych i sposobach nawigacji, (2) pozna w jaki sposób wziąć udział w internetowej grupie modlitewnej, (3) przećwiczy sposób przekazywania intencji modlitewnych za pomocą skrzynki intencji, (4) dowie się jak otrzymywać bieżące informacje o życiu wybranej wspólnoty/grupy religijnej czy duchowej za pomocą newslettera, (5) pozna możliwości transmisji nabożeństw czy modlitw online.

Uczestnik/Uczestniczka: (1) zapozna się ze stronami internetowymi rozmaitych grup/wspólnot religijnych i sposobach nawigacji, (2) pozna w jaki sposób wziąć udział w internetowej grupie modlitewnej i w grupie na Facebook’u, (3) przećwiczy sposób przekazywania intencji modlitewnych za pomocą skrzynki intencji, (4) dowie się jak otrzymywać bieżące informacje o życiu wybranej wspólnoty/grupy religijnej czy duchowej za pomocą newslettera, (5) pozna możliwości transmisji nabożeństw, modlitw online oraz modlitewnych aplikacji mobilnych.

Uczestnik/Uczestniczka:(1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi Mszy świętej, (2) dowie się jak wyszukać w internecie informacje o nabożeństwach w najbliższym kościele lub o wybranej godzinie, (3) pozna możliwości transmisji nabożeństw online, (4) pozna w jaki sposób zamówić intencję mszalną przez internet.

Uczestnik/Uczestniczka: (1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi Mszy świętej, (2) dowie się jak wyszukać w internecie informacje o nabożeństwach w najbliższym kościele lub o wybranej godzinie, także poprzez aplikacje mobilne, (3) pozna możliwości transmisji nabożeństw online, (4) pozna w jaki sposób zamówić intencję mszalną lub złożyć świadectwo przez internet

Uczestnik/Uczestniczka: (1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi religii świata, (2) dowie się jak wyszukiwać w internecie informacje i sprawdzać ich wiarygodność, (3) pozna możliwości zwiedzania online miejsc kultu religijnego (4) dowie się, jak i gdzie szukać materiałów audiowizualnych związanych z różnymi religiami.

Uczestnik/Uczestniczka: (1) zapozna się ze stronami internetowymi dotyczącymi religii świata, (2) dowie się jak wyszukiwać w internecie informacje i sprawdzać ich wiarygodność, (3) pozna możliwości zwiedzania online miejsc kultu religijnego (4) dowie się, jak i gdzie szukać materiałów audiowizualnych związanych z różnymi religiami.

Loading...
Zmień rozmiar czcionki