Religia i potrzeby duchowe

Dzięki scenariuszom z tego obszaru będziesz mógł/mogła poprowadzić szkolenia, dla osób które chcą zadbać o swój rozwój duchowy. Podczas szkoleń będą mogły się dowiedzieć jak to robić, używając narzędzi dostępnych w internecie.

Nauczą się, jak wyszukiwać materiały poświęcone rozwojowi religijnemu i duchowemu na stronach i w serwisach internetowych, kanałach video, w internetowych stacjach radiowych i telewizjach oraz na blogach, na profilach i w mediach społecznościowych. Dowiedzą się też, że dzięki nowym technologiom możliwy jest udział w praktykach religijnych, mszach, nabożeństwach czy medytacjach, a nawet w pielgrzymce online, co może być szczególnie przydatne osobom starszym, chorym czy osobom z niepełnosprawnościami.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają możliwości, jakie daje wirtualny spacer po Muzeum Żydów Polskich POLIN. Dowiedzą się jak korzystać z platformy informacyjnej Wirtualny Sztetl, poświęconej tradycji, historii oraz religii żydowskiej. Nauczą się jak korzystać z oferty Żydowskiego Instytutu Historycznego poznania jego zasobów online. Dowiedzą się jak wyszukiwać w internecie wiarygodne informacje dotyczące dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

Podczas szkolenia uczestnicy poznają możliwości, jakie daje wirtualny spacer po Muzeum Żydów Polskich POLIN. Dowiedzą się jak korzystać z platformy informacyjnej Wirtualny Sztetl, poświęconej tradycji, historii oraz religii żydowskiej. Nauczą się jak korzystać z oferty Żydowskiego Instytutu Historycznego poznania jego zasobów online. Umie nawigować po wirtualnym katalogu Centralnej Biblioteki Judaistycznej. Dowiedzą się jak wyszukiwać w internecie wiarygodne informacje dotyczące dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

Uczestnik/uczestniczka: (1) dowie się w jaki sposób za pomocą internetu korzystać z informacji dotyczących cmentarzy, (2) zdobędzie wiedzę jak odnaleźć groby bliskich osób za pomocą wirtualnego lokalizatora grobów i jak zlecać opiekę nad grobami online.

Uczestnik/uczestniczka: (1) dowie się w jaki sposób za pomocą internetu korzystać z informacji dotyczących cmentarzy, (2) zdobędzie wiedzę jak odnaleźć groby bliskich osób za pomocą wirtualnego lokalizatora grobów i jak zlecać opiekę nad grobami online, (3) nauczy się w jaki sposób stworzyć w internecie Stronę Pamięci zmarłej osoby.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z portalem wiara.pl., jak wyszukiwać w internecie informacje i sprawdzać ich wiarygodność. Dowiedzą się jak korzystać z forum internetowego oraz jak dbać w nim o swoją prywatność. Poznają możliwości vloga na platformie ewangelizacyjnej. Nauczą się w jaki sposób zadawać pytania o wiarę poprzez portale lub pocztę email.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z portalem wiara.pl., jak wyszukiwać w internecie informacje i sprawdzać ich wiarygodność. Dowiedzą się jak korzystać z forum internetowego oraz jak dbać w nim o swoją prywatność. Poznają możliwości vloga na platformie ewangelizacyjnej. Nauczą się w jaki sposób zadawać pytania o wiarę poprzez portale lub pocztę email. Poznają aplikacje mobilne wspierające rozwój religijny.

W trakcie szkolenia uczestnik/uczestniczka dowie się o wartościowych miejscach w sieci, które sprzyjają własnym poszukiwaniom religijnym i duchowym – pozna katolicki portal duchowości benedyktyńskiej PS-PO oraz lifestylowy portal Alateia.pl a także blog i kanał YouTube Joli Szymańskiej. Nauczy się, w jaki sposób komentować przekazywane treści, zadawać pytania, zapisać się na newsletter oraz dzielić zdobytymi informacjami dotyczącymi życia duchowego i religijnego na portalach społecznościowych.

W trakcie szkolenia uczestnik/uczestniczka dowie się o wartościowych miejscach w sieci, które sprzyjają własnym poszukiwaniom religijnym i duchowym – pozna katolicki portal duchowości benedyktyńskiej PS-PO oraz lifestylowy portal Alateia.pl a także blog i kanał YouTube Joli Szymańskiej. Nauczy się, w jaki sposób komentować przekazywane treści, zadawać pytania, zapisać się na newsletter oraz dzielić zdobytymi informacjami dotyczącymi życia duchowego i religijnego na portalach społecznościowych. Pozna korzyści stosowania modlitewnych aplikacji mobilnych.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z serwisem poradnik duchowy.pl. Dowiedzą się jak wynajdywać w internecie materiały audiowizualne dotyczące rozwoju duchowego. Nauczą się, w jaki sposób korzystać z zasobów kanału TED i odnajdywać na nim materiały dotyczące duchowości, wartości uniwersalnych i dostępne w języku polskim.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z serwisem poradnik duchowy.pl. Dowiedzą się jak wynajdywać w internecie materiały audiowizualne dotyczące rozwoju duchowego. Nauczą się, w jaki sposób korzystać z zasobów kanału TED i odnajdywać na nim materiały dotyczące duchowości, wartości uniwersalnych i dostępne w języku polskim. Pozna aplikację mobilną do świeckiej praktyki medytacji.

Zmień rozmiar czcionki