Edukacja

Dzięki scenariuszom z tego obszaru będziesz mógł/mogła poprowadzić szkolenia dedykowane osobom, które planują się uczyć, wykorzystując do tego internet i chcą się dowiedzieć, jak to robić efektywnie.

Podczas szkoleń z tego obszaru uczestnicy/uczestniczki poznają narzędzia do indywidulanej nauki, uczenia się z pomocą trenera albo w większej grupie, kiedy internauci wymieniają się informacjami, dyskutują i wspólne wykonują zadania. Dowiedzą się też, jak wyszukiwać ciekawe materiały i kursy. Poznają też miejsca w sieci godne zaufania, udostępniające materiały, które można wykorzystywać nie łamiąc prawa.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli:posługiwać się dyskiem Google na różnych urządzeniach, w tym mobilnych; tworzyć proste cyfrowe zdjęcia/obrazy;dzielić się tylko pewnymi informacjami osobowymi moimi lub innych osób w środowisku sieciowym.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli:posługiwać się dyskiem Google na różnych urządzeniach, w tym mobilnych; tworzyć proste cyfrowe zdjęcia/obrazy; udostępniać cyfrowe obrazy; dzielić się tylko pewnymi informacjami osobowymi moimi lub innych osób w środowisku sieciowym.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieć: a) tworzyć proste cyfrowe zdjęcia/obrazy w programie Pixlr Editor (podłączonego do dysku Google), b) dzielić się tylko pewnymi informacjami osobowymi moimi lub innych osób w środowisku sieciowym.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieć: a) tworzyć proste cyfrowe zdjęcia/obrazy w programie Pixlr Editor (podłączonego do dysku Google), wykorzystując wszystkie podstawowe narzędzia programu, b) dzielić się tylko pewnymi informacjami osobowymi moimi lub innych osób w środowisku sieciowym.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli tworzyć cyfrowe zdjęcia/obrazy w programie Pixlr Editor (podłączonego do dysku Google), z wykorzystaniem np. funkcji: przesłaniania obrazu (tzw. warstwy), wprowadzania tekstu do obrazu, dodawanie do obrazu tzw. efektu łuny (blasku). Będą także umieli dzielić się tylko pewnymi swoimi informacjami osobowymi lub innych osób w środowisku sieciowym.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli tworzyć cyfrowe zdjęcia/obrazy w programie Pixlr Editor (podłączonego do dysku Google), z wykorzystaniem np. funkcji: przesłaniania obrazu (tzw. warstwy), wprowadzania tekstu do obrazu, dodawanie do obrazu tzw. efektu łuny (blasku), dodawania nowego obrazu jako warstwy. Będą także umieli dzielić się tylko pewnymi swoimi informacjami osobowymi lub innych osób w środowisku sieciowym.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się, co to jest Storybird. Będą potrafili zarejestrować się w serwisie Storybird oraz tworzyć w nim własne książeczki. Dowiedzą się, jak je zapisać, poznają metody publikacji oraz jak je udostępniać.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się, co to jest Storybird. Będą potrafili zarejestrować się w serwisie Storybird oraz tworzyć w nim własne książeczki. Dowiedzą się, jak je zapisać, poznają metody publikacji oraz jak je udostępniać. Zapoznają się również z serwisem ToonyTool oraz nauczą się, jak tworzyć ciekawe pliki graficzne wzbogacone o grafiki postaci, dymków i tekst. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zapisać, publikować, udostępniać dokument stworzone w tym serwisie.

Loading...
Zmień rozmiar czcionki