Edukacja

Dzięki scenariuszom z tego obszaru będziesz mógł/mogła poprowadzić szkolenia dedykowane osobom, które planują się uczyć, wykorzystując do tego internet i chcą się dowiedzieć, jak to robić efektywnie.

Podczas szkoleń z tego obszaru uczestnicy/uczestniczki poznają narzędzia do indywidulanej nauki, uczenia się z pomocą trenera albo w większej grupie, kiedy internauci wymieniają się informacjami, dyskutują i wspólne wykonują zadania. Dowiedzą się też, jak wyszukiwać ciekawe materiały i kursy. Poznają też miejsca w sieci godne zaufania, udostępniające materiały, które można wykorzystywać nie łamiąc prawa.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą rozróżniali formy edukacji przez całe życie (nabywanie kwalifikacji i doskonalenie zawodowe, samokształcenie i udział w różnych formach edukacji szkolnych i pozaszkolnych) i na tej podstawie będą umieli dokonać świadomego wyboru formy kształcenia, a także będą umieli: skorzystać z różnych formy edukacji przez internet (np. e-learning, blended learning, samokształcenie online), znaleźć w internecie informacje dotyczące różnych form kształcenia (np. studiów, kursów, szkoleń zdalnych i stacjonarnych) oraz sposobów korzystania z nich, zapisać się na zdalny kurs, zaplanować własną naukę z wykorzystaniem dostępnej oferty kursów online, skorzystać z e-usług bibliotecznych.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą rozróżniali formy edukacji przez całe życie (nabywanie kwalifikacji i doskonalenie zawodowe, samokształcenie i udział w różnych formach edukacji szkolnych i pozaszkolnych) i na tej podstawie będą umieli dokonać świadomego wyboru formy kształcenia, a także będą umieli: skorzystać z różnych formy edukacji przez internet (np. e-learning, blended learning), znaleźć w internecie informacje dotyczące różnych form kształcenia (np. studiów, kursów, szkoleń zdalnych i stacjonarnych) oraz sposobów korzystania z nich, zapisać się na zdalny kurs.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli wyszukiwać i korzystać z materiałów służących do samokształcenia materiałów edukacyjnych w zbiorze otwartych zasobów edukacyjnych np. e-podręczniki, materiały edukacyjne na stronach www, ebooki, audiobooki, filmiki instruktażowe YouTube. Będą także umieli korzystać z różnych formatów plików np. PDF. MP3, ePUB, MOBI.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli wyszukiwać i korzystać z materiałów służących do samokształcenia materiałów edukacyjnych w zbiorze otwartych zasobów edukacyjnych np. e-podręczniki, materiały edukacyjne na stronach www, ebooki, audiobooki, filmiki instruktażowe YouTube. Będą także umieli korzystać z różnych formatów plików np. PDF. MP3, ePUB, MOBI, a także z translatora Google.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli, wyszukać fora internetowe, grupy dyskusyjne w Sieci wg własnych edukacyjnych zainteresowań. Poznają różne formy edukacji online w oparciu o różne narzędzia np. webinarium, kurs na platformie e-learningowej. Będą umieli uczestniczyć w procesach edukacji online, korzystając z komunikacji z wykorzystaniem internetu.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli, wyszukać fora internetowe, grupy dyskusyjne w Sieci wg własnych edukacyjnych zainteresowań. Poznają różne formy edukacji online w oparciu o różne narzędzia np. webinarium, kurs na platformie e-learningowej. Będą umieli uczestniczyć w procesach edukacji online, korzystając z komunikacji z wykorzystaniem internetu.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli wyszukać fora internetowe, grupy dyskusyjne w sieci według własnych edukacyjnych zainteresowań.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą umieli wyszukać fora internetowe, grupy dyskusyjne w sieci (w tym na Facebooku) według własnych edukacyjnych zainteresowań.

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą posiadali konto poczty elektronicznej w usługach Google, w związku z tym, będą mieli również nieodpłatny dostęp do wszystkich usług Google oraz będą umieli: odebrać pocztę, wysłać e-maila, w tym wraz z załącznikiem, utworzyć etykiety, wykorzystać wewnętrzną wyszukiwarkę do wyszukiwania wiadomości, dokonać archiwizacji, oznaczyć spam, przejrzeć spam, zdalnie wylogować się z poczty elektronicznej, w tym na różnych urządzeniach, spersonalizować usługę poczty elektronicznej, zaimportować inne konta e-mail do usługi Google, potrafi kontaktować się z innymi osobami za pośrednictwem narzędzi komunikacji elektronicznej (np. czat, poczta elektroniczna).

Po ukończeniu zajęć uczestnicy będą posiadali konto poczty elektronicznej w usługach Google, w związku z tym, będą mieli również nieodpłatny dostęp do wszystkich usług Google oraz będą umieli: spersonalizować usługę poczty elektronicznej, zaimportować inne konta e-mail do usługi Google, utworzyć etykiety, wykorzystać wewnętrzną wyszukiwarkę do wyszukiwania wiadomości, dokonać archiwizacji, oznaczyć spam, przejrzeć spam, zdalnie wylogować się z poczty elektronicznej, w tym na różnych urządzeniach potrafi kontaktować się z innymi osobami za pośrednictwem narzędzi komunikacji elektronicznej (np. czat, poczta elektroniczna) współtworzyć i współdzielić kalendarz Google.

Loading...
Zmień rozmiar czcionki