Sprawy codzienne

Dzięki scenariuszom z tego obszaru, będziesz mógł/mogła poprowadzić szkolenie, którego uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się, że wiele z tak zwanych codziennych spraw mogą załatwić szybciej i bez trudu, korzystając z internetu.

Poznają technologie, które ułatwiają im m. in. robienie zakupów, wysyłanie przesyłek, planowanie i organizację podróży czy załatwianie spraw urzędowych. Dzięki umiejętność zdobytych podczas szkoleń będą mogli robić to wszystko bez kolejek, bez wychodzenia z domu i dokładnie wtedy, kiedy będą mieli czas. 

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki poznają, nauczą się podstawowej obsługi serwisu Google oraz skrzynek pocztowych. Będą tworzyć własne dokumenty oraz przenosić je z dysku komputera na dysk Google. Będą rozumieć co to jest chmura oraz korzyści i zagrożenia związane z korzystaniem usług on-line.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki poznają, nauczą się podstawowej obsługi serwisu Google oraz skrzynek pocztowych oraz tworzenie dokumentów online i wysyłania ich pocztą, kopiować wyszukiwane grafiki oraz treści. Będą tworzyć własne dokumenty oraz przenosić je z dysku komputera na dysk Google o odwrotnie. Będą rozumieć co to jest chmura oraz korzyści oraz zagrożenia związane z korzystaniem z usług online.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki poznają, nauczą się podstaw korzystania z e-usługi Mapy Google. Będą tworzyć własne trasy, „odwiedzać” miejsca oraz wyszukiwać informacje na ich temat. Uczestnicy szkolenia będą również udostępniać swoje trasy. Będą rozumieć co to jest chmura oraz korzyści i zagrożenia związane z korzystaniem z usług online.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki poznają usługi serwisu Google, nauczą się korzystać z e-usługi Mapy Google. Będą tworzyć własne trasy, „odwiedzać” miejsca i wyszukiwać informacje na ich temat. Uczestnicy szkolenia będą również udostępniać swoje trasy. Dowiedzą się, co to jest chmura, poznają korzyści izagrożenia związane zkorzystaniem zusług online. Będą uczyć się jak przesyłać mapy na urządzenia mobilne z systemem Android i korzystać z GPS.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki nauczą się jak wyszukiwać restauracje, zamawiać jedzenie do domu. Nauczą się także sprawdzać prognozę pogody nawet w czasie rzeczywistym oraz alerty burzowe do wybranej lokalizacji. Poznają sposoby wyszukiwania informacji nt. znanych atrakcji turystycznych w Polsce ina świecie, np. na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO czy blogów o tematyce turystycznej. Dowiedzą się jak tłumaczyć treści z innych języków online. Ponadto zapoznają się z aplikacjami na system Android, dzięki którym będą mogli sprawdzać prognozę pogody, alerty burzowe jak i zamówić jedzenie z restauracji, z dowozem do domu.

W trakcie zajęć uczestnicy/ uczestniczki nauczą się jak wyszukiwać restauracje, zamawiać jedzenie do domu. Nauczą się także sprawdzać prognozę pogody nawet w czasie rzeczywistym oraz alerty burzowe do wybranej lokalizacji. Poznają sposoby wyszukiwania informacji nt. znanych atrakcji turystycznych w Polsce i na świecie, np. na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO czy blogów o tematyce turystycznej. Dowiedzą się jak tłumaczyć treści z innych języków online.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się gdzie wyszukiwać informacje urzędowe oraz formularze wniosków. Będą potrafili korzystać z serwisów związanych z ePUAP oraz Profilem Zaufanym. Dowiedzą się, jakie sprawy urzędowe mogą załatwiać online. Przećwiczą odnajdywanie formularzy oraz informacji związanych ze sprawami, które mogą być załatwione poprzez ePUAP takimi jak, meldunek, dowód osobisty, prawo jazdy.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki dowiedzą się gdzie wyszukiwać informacje urzędowe oraz formularze wniosków. Będą potrafili korzystać z serwisów związanych z ePUAP oraz Profilem Zaufanym. Dowiedzą się, jakie sprawy urzędowe mogą załatwiać online. Przećwiczą odnajdywanie formularzy oraz informacji związanych ze sprawami, które mogą być załatwione poprzez ePUAP takimi jak, meldunek, dowód osobisty, prawo jazdy. Uczestnicy zapoznają się z aplikacją mObywatel, będą umieli instalować ją na urządzeniach mobilnych.

W trakcie zajęć uczestnicy/uczestniczki nauczą się jak rejestrować się w sklepach internetowych oraz poznają zasady kupowania przez internet. Nauczą się jak złożyć zamówienie oraz jak wyszukiwać produkty w serwisach internetowych allegro.pl i olx.pl

W trakcie zajęć uczestnicy/ uczestniczki nauczą się jak rejestrować się w serwisach internetowych oraz poznają zasady kupowania przez internet. Nauczą się, jak złożyć zamówienie oraz jak wyszukiwać produkty wserwisach internetowych allegro.pl, olx.pl, gumtree.pl. Zainstalują aplikacje tych serwisów na urządzeniach mobilnych zsystemem Android. Nauczą się z nich korzystać.

Zmień rozmiar czcionki