Relacje z bliskimi

Komputer i telefon z dostępem do Internetu może być dobrym narzędziem do dbania o relacje z bliskimi, szukania nowych znajomości i komunikowania się z ludźmi. Na szkoleniach z tego obszaru poznasz różne narzędzia, które wesprą cię jako rodzica, pozwolą zaoszczędzić czas, dając możliwość załatwianiu bieżących spraw przez internet. Szkolenia z tego obszaru pozwolą ci także poznać narzędzia do bycia w kontakcie z osobami, które już znasz. Dowiesz się, jak działa komunikacja na odległość, jak zainstalować i używać Skype’a, poznasz też inne narzędzia do komunikacji internetowej.

Dowiesz się także, jak bezpiecznie budować swoją tożsamość w internecie. Poznasz różne portale społecznościowe i nauczysz się zarządzać prywatnością w sieci i bezpiecznie poznawać w internecie nowe osoby.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie zostało przygotowane w formie webinarium – nagrania wykładu z prezentacją pt. „Jak dbać o prywatność i kształtować wizerunek w sieci?”

Z tego webinarium dowiesz się, czym jest wizerunek w internecie, w jaki sposób i za pomocą jakich narzędzi można go budować, co składa się na wizerunek i co na niego wpływa. Otrzymasz wskazówki dotyczące tego, jakich zachowań unikać w sieci oraz jakich zdjęć i danych o sobie lepiej nie publikować. Nauczysz się, jakie zamieszczać informacje, by budować swój pozytywny wizerunek w internecie i poznasz 10 złotych zasad bezpieczeństwa wizerunku. Dowiesz się też, co zrobić w sytuacji, gdy ktoś naruszy Twój wizerunek.

Czas trwania nagrania: 38:13 minut.

Ekspertką na webinarium jest Ewa Wilmanowicz – członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, właścicielka firmy BRANDS SECRET. Zajmuje się budowaniem marki osobistej oraz reputacji przedsiębiorców i firm. Doradza wszystkim, którym zależy na tym, by być dobrze odbieranym w internecie.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z nagraniem i wykonanie ćwiczenia zajmie Ci ok. 2 godziny.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Wypełnianie obowiązków rodzicielskich ” jest poświęcone korzystaniu z narzędzi internetowych w kontaktach z placówkami oświatowymi podczas rekrutacji czy korzystania z dziennika elektronicznego oraz bezpieczeństwa dzieci w sieci – podczas korzystania z internetu.

Autorką materiałów jest:

Renata Maciejczyk – trenerka z zakresu relacji z bliskimi, nauczycielka, dorada zawodowy. Ciekawi ją człowiek, jego emocje, motywacje i sposób działania. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi własną firmę szkoleniową, współpracuje jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów (polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności):

1) prezentacja na temat rekrutacji do placówki oświatowejPOBIERZ PLIK

2) dwa filmy

  • Korzystanie z e-dziennika w roli rodzica – podstawowe informacje [3:46 min.]

  • Korzystanie z dziennika elektronicznego jako rodzic [4:39 min.]

3) plik tekstowy, w którym znajdziesz kilka przykładów linków i stron internetowych z informacją na temat bezpieczeństwa dziecka w interneciePOBIERZ PLIK

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Z tego szkolenia dowiesz się, w jaki sposób i za pomocą jakich e-usług można komunikować się na odległość z innymi osobami. Nauczysz się instalować i uruchamiać na komputerze program Skype, a także korzystać z różnych funkcji programu. Dowiesz się, jak przeprowadzać rozmowy wideo, rozmowy głosowe oraz wymieniać wiadomości tekstowe na czacie. Poznasz też popularne serwisy służące do nawiązywania znajomości przez internet i nauczysz się, jak bezpiecznie utworzyć konto na przykładowym portalu (Sympatia.pl), jak uzupełnić swój profil, zainicjować znajomość i komunikować się z nowo poznanymi osobami.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Rekomendujemy korzystanie z nich w następującej kolejności:

1) trzy filmy na temat komunikowania się na odległość i korzystania z komunikatora Skype

  • Komunikacja na odległość – podstawowe informacje
    (na filmie zostały omówione różne sposoby komunikacji na odległość, najpopularniejsze programy i usługi online, za pomocą których można komunikować się zdalnie z innymi osobami oraz podstawowe funkcje komunikatora Skype).
    (Czas trwania: 3:50 min)

  • Instalacja i uruchamianie Skype’a – na filmie pokazujemy krok po kroku, jak pobrać, zainstalować i uruchomić na komputerze komunikator Skype.
    (Czas trwania: 4:18 min)

  • Uzupełnianie profilu i korzystanie ze Skype’a – na filmie przedstawiamy, jak uzupełnić swój profil na Skype oraz jak wyszukiwać znajomych, dodawać ich do listy kontaktów i nawiązywać połączenia.
    (Czas trwania: 5:07 min)

2) dokument tekstowy pt. „Lista innych narzędzi służących do komunikacji internetowej”
Zwięzły, jednostronicowy dokument zawierający listę i krótkie omówienie popularnych narzędzi służących do komunikowania się przez internet. W opracowaniu znajdziemy następujące narzędzia: Messenger, WhatsApp, Viber i Snapchat. – POBIERZ PLIK

3) trzy filmy na temat nawiązywania nowych znajomości przez internet oraz korzystania z portalu Sympatia.pl

  • Serwisy internetowe, dzięki którym poznasz nowe osoby – w filmie podpowiadamy, jak można nawiązywać nowe znajomości za pośrednictwem intrenetu i przedstawiamy najpopularniejsze serwisy randkowe.
    (Czas trwania: 5:13 min)

  • Zakładanie konta na Sympatia.pl – film pokazuje, jak krok po kroku założyć i aktywować konto na portalu Sympatia.pl
    (Czas trwania: 4:00 min)

  • Tworzenie profilu i korzystanie z portalu Sympatia.pl – na filmie pokazujemy, jak uzupełnić swój profil na Sympatia.pl, jak wyszukiwać inne osoby, w jaki sposób zainicjować nową znajomość i komunikować się z poznanymi przez serwis osobami.
    (Czas trwania: 5:44 min)

4) dokument tekstowy pt. „Bezpieczne korzystanie z portali towarzyskich”POBIERZ PLIK
W tym opracowaniu znajdziesz zebrane informacje i wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z portali randkowych oraz innych e-usług służących do nawiązywania nowych znajomości w internecie.

Autorką dokumentów tekstowych jest Renata Maciejczyk – trenerka centralna w obszarze „Relacje z bliskimi”, w projekcie „e-Mocni. Nauczycielka, trenerka i doradczyni zawodowa. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi własną firmę szkoleniową, współpracuje jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godziny.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Z tego szkolenia dowiesz się, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w internecie, a w szczególności jak zarządzać prywatnością, by bardziej świadomie i bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Poznasz zasady przetwarzania danych panujące na portalu Facebook i dowiesz się, jak dostosować ustawienia prywatności do własnych preferencji. Dowiesz się też, co to jest tożsamość internetowa i jaki wpływ na jej kształtowanie mają publikowane treści, dane osobowe oraz inne informacje, które zamieszczamy w sieci.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Można z nich korzystać w dowolnej kolejności.

1) prezentacja pt. „Bezpieczeństwo w internecie” – POBIERZ PLIK
Z prezentacji dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Poznasz 10 przykazań bezpiecznego internetu, czyli przygotowane przez nas wskazówki na temat tego, jak korzystać z dostępnych narzędzi internetowych, aby zachować bezpieczeństwo i ustrzec się przed zagrożeniami.

2) dokument tekstowy pt. „Dbanie o prywatność w internecie” – POBIERZ PLIK
W tym dwustronicowym opracowaniu znajdziesz zebrane informacje w pigułce na temat prywatności w internecie oraz metod jej ochrony, a także zasad przetwarzania danych przez portal Facebook.

3) filmy

  • Zarządzanie prywatnością na Facebooku – film pokazuje, jak korzystać z ustawień portalu społecznościowego Facebook, tak aby udostępniać nasze dane i treści przez nas publikowane zgodnie z naszymi preferencjami, czyli komu chcemy, kiedy chcemy i w jaki sposób chcemy.
    (Czas trwania: 6:25 min)

  • Co „wie” o nas Facebook i jaki ma to wpływ na naszą tożsamość? – film przedstawia krok po kroku, jak zarejestrować się na portalu Facebook i jak skorzystać z ustawień prywatności Facebooka, a także szczegółowo omawia zasady Facebooka dotyczące przetwarzania danych.
    (Czas trwania: 9:53 min)

  • Jak budować swoją tożsamość internetową? – film omawia zagadnienie tożsamości internetowej i podpowiada, jak budować tożsamość internetową korzystając z portali społecznościowych na przykładzie Facebooka.
    (Czas trwania: 5:33 min)

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 1 godzinę.

Zmień rozmiar czcionki