Dbanie o prywatność

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Z tego szkolenia dowiesz się, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w internecie, a w szczególności jak zarządzać prywatnością, by bardziej świadomie i bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Poznasz zasady przetwarzania danych panujące na portalu Facebook i dowiesz się, jak dostosować ustawienia prywatności do własnych preferencji. Dowiesz się też, co to jest tożsamość internetowa i jaki wpływ na jej kształtowanie mają publikowane treści, dane osobowe oraz inne informacje, które zamieszczamy w sieci.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Można z nich korzystać w dowolnej kolejności.

1) prezentacja pt. „Bezpieczeństwo w internecie” – POBIERZ PLIK
Z prezentacji dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Poznasz 10 przykazań bezpiecznego internetu, czyli przygotowane przez nas wskazówki na temat tego, jak korzystać z dostępnych narzędzi internetowych, aby zachować bezpieczeństwo i ustrzec się przed zagrożeniami.

2) dokument tekstowy pt. „Dbanie o prywatność w internecie” – POBIERZ PLIK
W tym dwustronicowym opracowaniu znajdziesz zebrane informacje w pigułce na temat prywatności w internecie oraz metod jej ochrony, a także zasad przetwarzania danych przez portal Facebook.

3) filmy

  • Zarządzanie prywatnością na Facebooku – film pokazuje, jak korzystać z ustawień portalu społecznościowego Facebook, tak aby udostępniać nasze dane i treści przez nas publikowane zgodnie z naszymi preferencjami, czyli komu chcemy, kiedy chcemy i w jaki sposób chcemy.
    (Czas trwania: 6:25 min)

  • Co „wie” o nas Facebook i jaki ma to wpływ na naszą tożsamość? – film przedstawia krok po kroku, jak zarejestrować się na portalu Facebook i jak skorzystać z ustawień prywatności Facebooka, a także szczegółowo omawia zasady Facebooka dotyczące przetwarzania danych.
    (Czas trwania: 9:53 min)

  • Jak budować swoją tożsamość internetową? – film omawia zagadnienie tożsamości internetowej i podpowiada, jak budować tożsamość internetową korzystając z portali społecznościowych na przykładzie Facebooka.
    (Czas trwania: 5:33 min)

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 1 godzinę.