Zdrowie

Szkolenia z tego obszaru są dla Ciebie, jeśli dzięki technologiom chcesz zadbać o zdrowie i kondycję, a w przypadku choroby móc się wygodniej leczyć. Dowiesz się, jak w intrenecie szukać informacji o tym, jak prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać.

Nauczysz się też, jak korzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta i e-recepty, jak uzyskać Europejką Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i jak sprawdzić czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Poznasz również wyszukiwarki placówek opieki medycznej i dowiesz się, jak zapisać się do lekarza przez internet.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Dzięki szkoleniu dowiesz się jak korzystać z e-usług systemu opieki zdrowotnej np. Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), sprawdzać czas oczekiwania na świadczenia medyczne. Będziesz potrafił/potrafiła znaleźć w Internecie placówkę opieki zdrowotnej, zapisać się do lekarza przez internet czy dowiesz się jak wyjechać do sanatorium.

Autorką materiałów jest:

Monika Zygmuntowicz – doktor nauk medycznych w zakresie zdrowia publicznego, trener edukacji zdrowotnej, nauczyciel akademicki. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Miłośniczka zdrowego stylu życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z 5 elementów:

1) serii trzech filmików nt. Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP):

  • „Jak zarejestrować się w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta?” [5:48]

  • „Jak skorzystać ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta?” [5:42]

  • „Jak znaleźć odpowiednią placówkę medyczną?” [3:41]

2) prezentacji „E-usługi systemu opieki zdrowotnej”, z której dowiesz się np. jak sprawdzić kalendarz zalecanych badań profilaktycznych dla osób dorosłych i kalendarz szczepień, jak zarezerwować pobyt w sanatorium, jak uzyskać kartę EKUZ oraz co to jest teleopieka. – POBIERZ PLIK

3) Listy przydatnych stron internetowych dla osób chcących skorzystać z e-usług systemu opieki zdrowotnej. – POBIERZ PLIK

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń, w tym utworzenie konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, zajmie Ci ok. 5 godzin.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Już dziś coraz więcej lekarzy wystawia swoim pacjentom e-recepty. Niebawem tradycyjne recepty zostaną zupełnie zlikwidowane. Nie daj się zaskoczyć! Dzięki szkoleniu dowiesz się, gdzie znaleźć wystawioną dla Ciebie e-receptę. Zobaczysz, jak działa Internetowe Konto Pacjenta oraz jak je założyć i obsługiwać. Nauczysz się też, jak krok po kroku zrealizować e-receptę i jak wyszukać aptekę w Twojej okolicy, która je przyjmuje. Poznasz korzyści ze stosowania e-recept i dowiedz się co zrobić, gdy dostaniesz e-receptę, a nie masz smartfona ani dostępu do Internetowego Konta Pacjenta.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z 3 elementów:

1) Profil zaufany – dowiesz się, co to jest Profil Zaufany, jak co założyć i potwierdzić oraz dlaczego będzie Ci on potrzebny do korzystania z e-recepty. – POBIERZ PLIK

2) Internetowe Konto Pacjenta – dowiesz się, co to jest Internetowe Konto Pacjenta (IKP), jakie są korzyści z jego posiadania oraz jak je założyć i korzystać z niego na co dzień.POBIERZ PLIK

3) e-recepta – dowiesz się, jak zobaczyć swoją e-receptę oraz gdzie i jak, możesz ją zrealizować. Poznasz korzyści, jakie daje pacjentowi e-recepta
Dowiesz się też, co zrobić, gdy dostaniesz e-receptę, a nie masz smartfona, ani dostępu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP). – POBIERZ PLIK

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń, w tym utworzenie konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, zajmie Ci ok. 7 godzin.

 

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Dzięki szkoleniu „Prowadzenie zdrowego trybu życia” poznasz e-usługi dotyczące prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania się. Nauczysz się wyszukiwać i sprawdzać informacje nt. zalecanych badań profilaktycznych, szczepień, objawów chorobowych i profilaktyki zdrowotnej. Zapoznasz się także z serwisem dla rodziców, zawierającym informacje m.in. zdrowiu, wychowaniu, karmieniu i pielęgnacji dzieci, ciąży, porodzie. Dowiesz się, jak wyszukać w internecie ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych w Twojej okolicy, a także jak zapisać się online na takie zajęcia. Poznasz aplikacje mobilne rejestrujące aktywność fizyczną, dzięki którym można obserwować własne osiągnięcia i dzielić się swymi sukcesami ze znajomymi czy rodziną. Zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Materiały do szkolenia zostały przygotowane przy wykorzystaniu autorskich scenariuszy Moniki Zygmuntowicz, Doktor nauk medycznych w zakresie zdrowia publicznego, trenerki edukacji zdrowotnej, nauczycielki akademickiej. Autorki publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwentki Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Miłośniczki zdrowego stylu życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z 2 elementów:

  1. Prezentacji z ćwiczeniami pt. „Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia” (plik PDF) – POBIERZ PLIK

  1. Listy przydatnych stron internetowych nt. zdrowego trybu życia (plik PDF) – POBIERZ PLIK

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

Zmień rozmiar czcionki