Religia i sprawy duchowe

Szkolenia z tego obszaru są dla Ciebie, jeśli w intrenecie szukasz narzędzi dzięki którym łatwiej będzie Ci zadbać o Twoje potrzeby duchowe, a także treści, które poszerzą Twoją wiedzę na temat różnych religii i ich historii.

Nauczysz się wyszukiwać wiarygodne informacje o tematyce religijnej w sieci. Poznasz aplikacje mobilne, które wspierają modlitwę i praktyki religijne, pozwalają studiować Pismo Święte, czy łączyć się z innymi ludźmi o podobnych potrzebach religijnych. Dzięki szkoleniu nauczysz się także, jak wyszukiwać i poznawać online miejsca pielgrzymkowe i zaplanować pielgrzymkę. Dowiesz się także jak zadbać o groby bliskich, usytułowane w miejscach odległych od Twojego miejsca zamieszkania.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Zaspakajanie potrzeb duchowych i religijnych” pozwoli poznać kilka narzędzi i serwisów internetowych użytecznych na co dzień, dzięki którym łatwiej zadbać o swe potrzeby duchowe i religijne a także poszerzysz swą wiedzę na temat różnych religii i ich historii. Nauczysz się wyszukiwać wiarygodne informacje o tematyce religijnej w sieci . Poznasz aplikacje, także mobilne, które wspierają modlitwę i praktyki religijne, pozwalają studiować Pismo Święte, czy łączyć się z innymi ludźmi o podobnych potrzebach religijnych. Dzięki szkoleniu nauczysz się, jak wyszukiwać i poznawać online miejsca pielgrzymkowe czy zaplanować pielgrzymkę. Dowiesz się także jak zająć się grobami bliskich, odległych od miejsca Twojego zamieszkania, znaleźć miejsce pochówku osoby bliskiej a także poznać cmentarze, w tym historyczne, w Polsce i zagranicą.

Autorką materiałów jest:

Malwina Okrzesik – magister psychologii, instruktorka w szkole rodzenia, konsultantka laktacyjna IBCLC (International Board Lactation Certified Lactation Consultant). Współautorka poradnika dla mam karmiących „Piersią spoko” (wyd. Fides, 2005, 2017). Przez 16 lat pracowała na Oddziale Położniczym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wspierając mamy w karmieniu piersią. Obecnie prowadzi indywidualne konsultacje laktacyjne i przygotowanie do porodu. Szkoli rodziców, położne i doule w tematyce laktacji. Od 2009 roku związana ze Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) w Polsce, a od 2014 roku członkini Rady Wspólnoty, odpowiedzialna za Szkołę Medytacji – warsztaty dla liderów grup medytacyjnych. Od 2012 roku prowadzi grupę medytacyjną w Bielsku-Białej. W projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” pełni funkcję trenerki centralnej w obszarze „Religia i potrzeby duchowe”.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

1) webinarium pt. „Życie religijne online” (ok. 35 minut)

2) plik tekstowy pt. „Religijne aplikacje mobilne”POBIERZ PLIK

3) prezentacja pt. „Pielgrzymowanie online” – POBIERZ PLIK

4) filmy (3)

  • Strony internetowe cmentarzy [5:24]

  • System Grobonet 2.6 [3:48]

  • Opieka nad grobami na odległość [4.14]

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 7 godzin.

Zmień rozmiar czcionki