Odpoczynek i hobby

Szkolenia z tego obszaru są dla Ciebie, jeśli w internecie szukasz sposobu na odpoczynek i realizację swojego hobby. Dowiesz się, jak korzystać z kultury bez wychodzenia z domu i jak ciekawie spędzać czas wolny, korzystając z internetu. Poznasz też portale, które gromadzą informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych z wielu dziedzin i nauczysz się kupować online bilety, które pozwolą Ci wziąć w nich udział.

Zobaczysz też, że internet może być doskonałym źródłem informacji na temat Twoich zainteresowań i miejscem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy je podzielają. Dzięki szkoleniom dowiesz się m.in. jak dzielić się własną twórczością w sieci oraz jak założyć i prowadzić blog.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Internet może być doskonałym źródłem informacji na temat Twoich zainteresowań i miejscem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy je podzielają.
Podczas szkolenia dowiesz się jak szukać interesujących Cię treści oraz wymieniać się informacjami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Poznasz też możliwości jakie daje internet tym, którzy chcą tworzyć własne treści i udostępniać je innym.

Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

Katarzyna Urbanowicz – trenerka i animatorka, pracuje z osobami dla których nowe technologie i kontakt z nimi nie jest rzeczą oczywistą. Uczy na co dzień, jak wykorzystywać je na co dzień. Jest także członkinią sieci LABiB, która łączy bibliotekarzy z całej Polski oraz ludzi kultury, którzy działają na rzecz mieszkańców w swoich lokalnych społecznościach i środowiska bibliotecznego. Jest także mobilną doradczynią sektora 3.0., łączącego osoby, dla których priorytetem jest wdrażanie nowych technologii do codziennego życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów:

1) Prezentacja „Rozwijam swoje hobby dzięki internetowi – wyszukiwania, serwisy i strony tematyczne, fora internetowe, blogi, netykieta” – POBIERZ PLIK

2) Prezentacja „Twórczość własna w internecie – serwisy społecznościowe – sposób działania, specyfika, przykłady. Publikowanie własnych tekstów/zdjęć w internecie – wskazówki dla początkujących” – POBIERZ PLIK

3) Filmy:

  • Od czego zacząć blogowanie? [5:26 min.]

  • Czym jest domena i hosting? [4:12 min.]

  • Jak założyć bloga na Bloggerze? [4:03 min.]

4) Rozwijam swoje hobby – przydatne linki – POBIERZ PLIK

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 4 godzin.

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Podczas szkolenia „Spędzanie wolnego czasu” dowiesz się, gdzie w internecie szukać informacji o wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych w Twojej okolicy oraz jak wygodnie kupić bilet na interesujące Cię wydarzenie bez wychodzenia z domu. Poznasz też legalne źródła kultury i rozrywki online oferujące dostęp do wystawy, elektronicznych książek, muzyki, filmów, seriali, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych, audycji radiowych i audiobooków.

Autorką materiałów i ekspertką podczas webinarium jest:

Karolina Furmańska – edukatorka społeczna, prowadzi szkolenia i doradza różnym grupom, jak się lepiej komunikować z otoczeniem, jak się motywować do działania, jak się angażować w różnego typu działania społeczne. Jest przy tym wielką miłośniczką odpoczynku w duchu slow life i włoskiego dolce vita. Przez internet zdobywa wiedzę, robi zakupy, komunikuje się z innymi ludźmi, doskonali się w różnych dziedzinach. Korzysta także z internetu w czasie wolnym, między innymi oglądając w sieci ulubione filmy czy seriale, których jest miłośniczką.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

1) webinarium „Kultura w szlafroku” – [46:40 min.]
W ramach webinarium poznasz legalne źródła kultury i rozrywki istniejące w sieci, działające online instytucje kultury w tym biblioteki cyfrowe i muzea oraz serwisy udostępniające filmy i muzykę, a także internetowe radia i telewizje.

2) prezentacja „Wolny czas w internecie” – POBIERZ PLIK
W ramach prezentacji poznasz sposoby wyszukiwania wydarzeń kulturalnej w Twojej okolicy oraz serwisy dające dostęp do kultury i rozrywki online, poznasz wirtualne radio i telewizje oraz biblioteki i księgarnie. Dowiesz się też m.in. co to jest streaming i technologia VOD i jak ta wiedza może się przydać miłośnikom spędzania wolnego czasu w sieci.

3) filmy

  • Gdzie kupić bilet online? – wyszukiwanie biletów, przegląd serwisów sprzedażowych, sposoby płatności [4:25 min.]

  • Korzystanie z portalu Eventim.pl – wyszukiwanie wydarzeń, zakładanie konta i logowanie [3:46 min.]

  • Kupuje bilety online za pomocą serwisu eBilet.pl – poruszanie się po portalu, wyszukiwanie wydarzeń, rezerwacja i kupowanie biletów online [6:07 min.]

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 3 godziny.

Zmień rozmiar czcionki