Zarządzanie swoimi finansami

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Zarządzanie swoimi finansami” pozwoli pogłębić wiedzę nt. obsługi domowych finansów. Dzięki niemu nauczysz się zakładać internetowe konto w banku i posługiwać się nim – robić przelewy (także zagraniczne), zakładać lokaty. Przekonasz się, jak w prosty sposób wymieniać walutę w kantorze internetowym. Otrzymasz także garść praktycznych porad nt. swoich praw jako konsumenta. Dowiesz się także, w jakich instytucjach i organizacjach uzyskać pomoc i porady (np. prawne), by twoja sytuacja finansowa była stabilna, by nie zagrażały ci niespłacone długi. Jednym słowem – możesz na co dzień zaoszczędzić czas i pieniądze sprawniej obsługując swój domowy budżet.

Autorką materiałów jest:

Krystyna Brząkalik – jest trenerką edukacji ekonomicznej i finansowej. Uczestniczyła w wielu projektach m. in. „Edukacja obywatelska w społeczeństwie demokratycznym”, „Ekonomia dla liderów”, „Lekcje z Polityką”, „Ekonomia na co dzień”, „Na własne konto”, „Polska w UE”. Współpracowała z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i organizacjami pozarządowymi, w tym z Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest autorką materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć; współautorką programów nauczania i podręczników do WOS w gimnazjum. Od 2011 roku współpracuje z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w projekcie „O finansach… w bibliotece” jako ekspertka i trenerka. W projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” pełni funkcję trenerki centralnej w obszarze „Finanse”.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

1) filmy (6)

  • Jak założyć konto bankowe online? [4:43]
  • Jak sprawdzić stan konta bankowego i wykonać przelew krajowy, zagraniczny oraz zlecenie stałe przez internet? [7:25]
  • Jak założyć lokatę online? [4:15]
  • Co warto wiedzieć zanim wymienisz walutę – kursy walut, kalkulatory online? [5:20]
  • Jak założyć konto internetowe w kantorze wymiany walut Walutomat.pl? [4:31]
  • Jak wymienić walutę korzystając z portfela walutowego w serwisie Walutomat.pl? [5:18]

2) plik tekstowy z instrukcją „Jak kupić e-książkę w księgarni internetowej?
3) prezentacja pt. „Porady prawne online”

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 5 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 6 „Finanse” – pkt 6.1