Zapraszamy na czwarte (ostatnie) szkolenie trenerek i trenerów lokalnych! UWAGA ZMIANY

Serdecznie zapraszamy Was – Trenerki i Trenerów Lokalnych na ostatnie z cyklu czterech szkoleń organizowanych dla Was w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

Tym razem motywami przewodnimi dwudniowego szkolenia (piątek-sobota) będą sposoby promocji i realizacji szkoleń  z grupami innymi niż seniorzy (jest to przeważająca grupa szkolona w ramach projektu), wymiana Waszych doświadczeń  i dobrych praktyk oraz nowości w e-usługach. Zapoznacie również z nowymi narzędziami pracy trenerskiej a także przekażemy Wam podstawowe informacje dotyczące szkoleń online, które ruszają już jesienią.

Szkolenia dla Was poprowadzą trenerzy centralni – ekspertki i eksperci, którzy przygotowali dla Was scenariusze szkoleń stacjonarnych. Tym razem spotkacie się z:

 • Anną Dyjak – „Praca i rozwój zawodowy”,
 • Malwiną Okrzesik – „Religia i sprawy duchowe”,
 • Marcinem Pawlikiem – „Sprawy codzienne”
 • Moniką Zygmuntowicz – „Zdrowie”.

Pierwszego dnia szkolenia obecny będzie również specjalista / specjalistka ds wsparcia z właściwego oddziału Fundacji Aktywizacja. Będzie zatem okazja do rozmowy nt. spraw związanych z organizacją szkoleń dla mieszkańców.

Partnerem projektu odpowiedzialnym za przeprowadzenie szkoleń dla trenerów i wsparcie merytoryczne dla nich przed i w trakcie prowadzenia szkoleń dla mieszkańców jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).

TERMINY I LOKALIZACJE SZKOLEŃ:

Białystok – UWAGA! ZMIANA TERMINU
Termin: 29.09 – godz. 9-17:00
Hotel Silver, ul. Kopernika 97, Białystok
Trener centralny: Marcin Pawlik, „Sprawy codzienne”
Limit osób nocujących: 10

Poznań
Termin: 5-6.10
Hotel Gromada, ul. Babimojska 7, Poznań
Trener centralny: Marcin Pawlik, „Sprawy codzienne”
Limit osób nocujących: 15

Warszawa 5-6.10 – SZKOLENIE ODWOŁANE (brak zainteresowania tym terminem)

Gdańsk
Termin: 19-20.10
Hotel Amber, Powstańców Warszawskich 45, Gdańsk
Trenerka centralna: Monika Zygmuntowicz, „Zdrowie”
Limit osób nocujących: 18

Kraków (gr 1)
Termin: 26-27.10
Hotel InterHouse, ul. Bratysławska 2, Kraków
Trenerka centralna: Anna Dyjak, „Praca i rozwój zawodowy”
Limit osób nocujących: 20

Łódź
Termin: 23-24.11
Hotel Focus, Łąkowa 23, Łódź
Trener centralny: Marcin Pawlik, „Sprawy codzienne”
Limit osób nocujących: 14

Kraków (gr 2)
Termin: 30.11-1.12
Hotel InterHouse, ul. Bratysławska 2, Kraków
Trenerka centralna: Anna Dyjak, „Praca i rozwój zawodowy”
Limit osób nocujących: 20

Rzeszów
Termin: 7-8.12 – UWAGA! ZMIANA TERMINU
Hotel Hetman, ul. Langiewicza 29b, Rzeszów
Trenerka centralna: Malwina Okrzesik, „Religia i sprawy duchowe”
Limit osób nocujących: 10

 Ważne informacje organizacyjne:

1. Wszystkie szkolenia będą miały charakter warsztatowy; prosimy o uważne i pełne uczestnictwo.

2. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do 14.09 i podanie specjaliście / specjalistce ds. wsparcia z właściwego oddziału Fundacji Aktywizacja następujących informacji:

 • Czy będziecie korzystać z noclegu?
 • Czy potrzebujecie specjalnej diety np. wegetariańskiej? Jeśli tak, to jakiej?
 • Czy potrzebujecie bezpłatnego parkingu?
 • Czy potrzebujecie udogodnień z uwagi na niepełnosprawność ruchową?

Uwaga! Informujemy, iż nie ma możliwości przyjeżdżania z osobami towarzyszącymi (za dopłatą), z wyjątkiem sytuacji, w których brak tej osoby uniemożliwi uczestnictwo trenerowi / trenerce w szkoleniu (np. opiekun osoby z niepełnosprawnością, opiekun dziecka i dziecko matki karmiącej).

Jeśli nie jest możliwe, żebyście w tym terminie uczestniczyli w szkoleniu, prosimy o  skontaktowanie się z specjalistą/specjalistką ds. wsparcia Fundacji Aktywizacja ze wskazaniem terminu i lokalizacji szkolenia, które Wam odpowiada. Będziecie na nie przyjęci pod warunkiem dostępności miejsc (grupa nie może liczyć więcej niż 20 uczestników).

Informujemy też, że jest absolutnie niedopuszczalne nieprzyjeżdżanie na szkolenie bez odwołania obecności lub „zrywanie się” bez powiadomienia z danego dnia szkolenia. Takie sytuacje należy zgłaszać co najmniej na 4 dni przed planowanym szkoleniem. Jeśli nagle się rozchorujecie lub jeśli przytrafi Wam się nagła losowa sytuacja uniemożliwiająca uczestnictwo, koniecznie pilnie skontaktujcie się ze specjalistą / specjalistką ds. wsparcia.

3. Godziny pracy na szkoleniu:

 • Dzień 1.: w godzinach 12.00-19.00 – startujemy punktualnie o godz. 12.00
  (prosimy o przybycie do godz. 11.45)
 • Dzień 2.: w godzinach 8.30-15.00

Ramowy program szkolenia plik do pobrania

4. W trakcie spotkań zapewnimy Wam wyżywienie oraz – jeśli chcecie z niego skorzystać – nocleg (1 noc w pokoju 2-osobowym).

5. Po szkoleniu możecie otrzymać zwrot kosztów dojazdu komunikacją publiczną / zbiorową z miejsca zamieszkania do miasta, w którym odbywa się szkolenie i z powrotem do wysokości 100 zł w obie strony (w przypadku dojazdu samochodem własnym – do wysokości biletu komunikacją publiczną / zbiorową).

Zasady zwrotu kosztów dojazdu pozostają te same co przy drugim i trzecim szkoleniu dla trenerów. Możecie się z nimi zapoznać: link

Uwaga! Zwracamy uwagę, iż żeby otrzymać zwrot, należy mieć podpisany w tej sprawie aneks do umowy. Osoby, które jeszcze nie podpisały aneksu, prosimy o kontakt z specjalistą / specjalistką ds. wsparcia w oddziale Fundacji Aktywizacja.

 

Jeśli macie pytania:

 • Potwierdzanie uczestnictwa w szkoleniach (nocleg, dieta itp.) – specjalista / specjalistka ds. wsparcia w oddziale Fundacji Aktywizacja
 • Wsparcie metodologiczne dla trenerów lokalnych w ramach projektu w FRSI: Joanna Wcisło: joanna.wcislo@frsi.org.pl, tel. 722 003 153.

Do zobaczenia na szkoleniu!