Wypełnianie obowiązków rodzicielskich

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Wypełnianie obowiązków rodzicielskich ” jest poświęcone korzystaniu z narzędzi internetowych w kontaktach z placówkami oświatowymi podczas rekrutacji czy korzystania z dziennika elektronicznego oraz bezpieczeństwa dzieci w sieci – podczas korzystania z internetu.

Autorką materiałów jest:

Renata Maciejczyk – trenerka z zakresu relacji z bliskimi, nauczycielka, dorada zawodowy. Ciekawi ją człowiek, jego emocje, motywacje i sposób działania. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi własną firmę szkoleniową, współpracuje jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów (polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności):

1) prezentacja na temat rekrutacji do placówki oświatowej
2) dwa filmy

  • Korzystanie z e-dziennika w roli rodzica – podstawowe informacje [3:46 min.]
  • Korzystanie z dziennika elektronicznego jako rodzic [4:39 min.]

3) plik tekstowy, w którym znajdziesz kilka przykładów linków i stron internetowych z informacją na temat bezpieczeństwa dziecka w internecie.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 2 „Relacje z bliskimi” – pkt 2.1