Utrzymywanie stosunków towarzyskich

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Z tego szkolenia dowiesz się, w jaki sposób i za pomocą jakich e-usług można komunikować się na odległość z innymi osobami. Nauczysz się instalować i uruchamiać na komputerze program Skype, a także korzystać z różnych funkcji programu. Dowiesz się, jak przeprowadzać rozmowy wideo, rozmowy głosowe oraz wymieniać wiadomości tekstowe na czacie. Poznasz też popularne serwisy służące do nawiązywania znajomości przez internet i nauczysz się, jak bezpiecznie utworzyć konto na przykładowym portalu (Sympatia.pl), jak uzupełnić swój profil, zainicjować znajomość i komunikować się z nowo poznanymi osobami.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Rekomendujemy korzystanie z nich w następującej kolejności:

1) trzy filmy na temat komunikowania się na odległość i korzystania z komunikatora Skyp

 • Komunikacja na odległość – podstawowe informacje
  (na filmie zostały omówione różne sposoby komunikacji na odległość, najpopularniejsze programy i usługi online, za pomocą których można komunikować się zdalnie z innymi osobami oraz podstawowe funkcje komunikatora Skype).
  (Czas trwania: 3:50 min)
 • Instalacja i uruchamianie Skype’a
  (na filmie pokazujemy krok po kroku, jak pobrać, zainstalować i uruchomić na komputerze komunikator Skype)
  (Czas trwania: 4:18 min)
 • Uzupełnianie profilu i korzystanie ze Skype’a
  (na filmie przedstawiamy, jak uzupełnić swój profil na Skype oraz jak wyszukiwać znajomych, dodawać ich do listy kontaktów i nawiązywać połączenia)
  (Czas trwania: 5:07 min)

2) dokument tekstowy pt. „Lista innych narzędzi służących do komunikacji internetowej”
Zwięzły, jednostronicowy dokument zawierający listę i krótkie omówienie popularnych narzędzi służących do komunikowania się przez internet. W opracowaniu znajdziemy następujące narzędzia: Messenger, WhatsApp, Viber i Snapchat.
3) trzy filmy na temat nawiązywania nowych znajomości przez internet oraz korzystania z portalu Sympatia.pl

 • Serwisy internetowe, dzięki którym poznasz nowe osoby
  (w filmie podpowiadamy, jak można nawiązywać nowe znajomości za pośrednictwem intrenetu i przedstawiamy najpopularniejsze serwisy randkowe)
  (Czas trwania: 5:13 min)
 • Zakładanie konta na Sympatia.pl
  (film pokazuje, jak krok po kroku założyć i aktywować konto na portalu Sympatia.pl)
  (Czas trwania: 4:00 min)
 • Tworzenie profilu i korzystanie z portalu Sympatia.pl
  (na filmie pokazujemy, jak uzupełnić swój profil na Sympatia.pl, jak wyszukiwać inne osoby, w jaki sposób zainicjować nową znajomość i komunikować się z poznanymi przez serwis osobami)
  (Czas trwania: 5:44 min)

4) dokument tekstowy pt. „Bezpieczne korzystanie z portali towarzyskich”
W tym opracowaniu znajdziesz zebrane informacje i wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z portali randkowych oraz innych e-usług służących do nawiązywania nowych znajomości w internecie.

Autorką dokumentów tekstowych jest Renata Maciejczyk – trenerka centralna w obszarze „Relacje z bliskimi”, w projekcie „e-Mocni. Nauczycielka, trenerka i doradczyni zawodowa. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi własną firmę szkoleniową, współpracuje jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godziny.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 2 „Relacje z bliskimi” – pkt 2.2