Zdobywanie wiedzy o gminie, kraju, świecie

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Dzięki szkoleniu „Zdobywanie wiedzy o gminie, kraju i świecie” poznasz najważniejsze rodzaje źródeł informacji, pozwalających Ci w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Internet i nowoczesne technologie (serwisy ogólnopolskie / regionalne, serwisy specjalistyczne, multimedialne, blogi, fora dyskusyjne, Biuletyny Informacji Publicznej itp.). Zwrócisz uwagę na różnorodność sposobów pozyskiwania informacji oraz na rozmaite formy, w tym mulimedialne, w których dana wiadomość może być zaprezentowana.
Niezależnie od tego, z jakich źródeł informacji w Internecie korzystasz, możesz trafić na informacje nieprawdziwe – świadomie fałszowane lub zniekształcane bez złej intencji – tzw. fake newsy (fejk niusy). Skąd się biorą, po co są publikowane, a przede wszystkim – jak Ty, używając świadomie Internetu, możesz się ustrzec przed potencjalnymi szkodami, jakie może spowodować zawierzenie nieprawdziwej informacji. Czyli – jak sprawdzać, czy informacja jest prawdziwa, czy nie. W trakcie szkoleni, stawiane będą przed Tobą różne zadania. Nie omijaj ich – są one szansą na zgłębienie lub utrwalenie nabywanej wiedzy. A ponadto – są też ciekawe!

Autorem materiałów jest:

Piotr Henzler – edukator, trener, autor i realizator programów edukacyjnych związanych m.in. z angażowaniem mieszkańców do działań na rzecz rozwoju ich społeczności, zarządzaniem i rozwijaniem działań organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:
1) webinarium pt. „Internet źródłem informacji – ale czy wiarygodnej?”, poświęconemu najważniejszym źródłom informacji lokalnych, dotyczących kraju czy świata (portalom, blogom itp.), a także temu jak uchronić się przed zawierzeniu nieprawdziwym informacjom [43:36 min.]

2) dwa pliki tekstowe: „Radio w internecie” – POBIERZ PLIK oraz „Telewizja w internecie”POBIERZ PLIK.
Dowiesz się z nich jak słuchać radia i oglądać telewizję przez Internet (stacje publiczne, prywatne, polskie i zagraniczne).

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 1 godziny.