Zdobywanie nowych kwalifikacji i uczenie się przez internet

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Z tego szkolenia dowiesz się, jakie korzyści można odnieść z uczenia się przez internet oraz w jaki sposób i w jakich formach można to robić. Poznasz serwisy internetowe z bogatą ofertą kursów e-learningowych oraz strony, na których można znaleźć ebooki, audiobooki czy filmy instruktażowe. Uzyskasz wskazówki dotyczące tego, jak skutecznie uczyć się w domu i jak najlepiej wykorzystać dostępne możliwości.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Można z nich korzystać w dowolnej kolejności. Elementy szkolenia:

1). Webinarium pt. „Na własną rękę. Jak uczyć się z internetu?”
Z tego webinarium dowiesz się, czego można, a czego nie można nauczyć się z internetu, i jak skutecznie to robić. Poznasz korzyści z nauki przez internet, metody zdalnej nauki i narzędzia, które możesz wykorzystać w swoim rozwoju. Dowiesz się, co to jest MOOC, podcast, blended learning i gdzie znaleźć inspirujące wykłady z całego świata. Podczas webinarium zostały przedstawione takie serwisy, jak: Coursera, Udemy, Skillshare, TED, a także aplikacja mobilna Duolingo do nauki języków. Czas trwania nagrania: 36:25 minut.

Ekspertką na webinarium jest Noemi Gryczko – innowator, socjolog. Pokazuje, jak wykorzystywać aplikacje mobilne i narzędzia online, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Dzięki praktycznej wiedzy o mobile learning, podpowiada, jak uczyć się przez internet, tworzyć i dzielić się wiedzą z innymi.

2) Prezentacje pt. „Edukacja online”POBIERZ PLIK

Z prezentacji „Edukacja online” dowiesz się, co to jest komunikacja synchroniczna i asynchroniczna i jaka jest różnica pomiędzy e-learningiem a uczeniem się metodą blended learning. Poznasz różne formy nauki przez internet, dowiesz się, co to jest platforma e-learningowa, kurs e-learningowy i webinarium. Poznasz strony, na których można znaleźć ebooki (książki elektroniczne) oraz audiobooki (książki mówione) i jak możesz z nich skorzystać.

 

2) Prezentacje pt. „Różne formy uczenia się”POBIERZ PLIK

Po obejrzeniu prezentacji pt. „Różne formy uczenia się” dowiesz się, w jaki sposób można dziś zdobywać wiedzę, zapoznasz się z bezpłatną ofertą kursów e-learningowych, a także nauczysz się, jak korzystać z ebooków i audiobooków.

Autorką prezentacji jest:

Sabina Furgoł – polonistka, wykładowca, trenerka, ewaluatorka, nauczyciel-konsultant, a także ekspertka programu POWER, PO KL. Z zamiłowania eksperymentatorka poszukująca nowych skutecznych rozwiązań metodycznych, które wpływają na motywację do uczenia się oraz podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Autorka publikacji, artykułów, poradników dla nauczycieli poświęconych metodom nauczania, motywacyjnemu wykorzystywaniu ICT w uczeniu się.

3) filmy

  • Jak zapisać się na zdalny kurs? (film pokazuje krok po kroku, jak zapisać się na kurs e-learningowy na przykładzie platformy Udemy) (Czas trwania: 5:32 min)

  • Jak korzystać z platformy Internetowe Rewolucje Google? (film omawia, czym jest platforma Internetowe Rewolucje Google, jak korzystać z kursów dostępnych na tej platformie i uzyskać certyfikat) (Czas trwania: 4:19 min)

  • Kursy online na platformie Kursodrom (Film omawia, czym jest platforma Kursodrom, dla kogo jest przeznaczona oraz jak korzystać z kursów dostępnych na tej platformie) (Czas trwania: 4:31 min)

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 3 godziny.