Spędzanie wolnego czasu

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Podczas szkolenia „Spędzanie wolnego czasu” dowiesz się, gdzie w internecie szukać informacji o wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych lub sportowych w Twojej okolicy oraz jak wygodnie kupić bilet na interesujące Cię wydarzenie bez wychodzenia z domu. Poznasz też legalne źródła kultury i rozrywki online oferujące dostęp do wystawy, elektronicznych książek, muzyki, filmów, seriali, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych, audycji radiowych i audiobooków.

Autorką materiałów i ekspertką podczas webinarium jest:

Karolina Furmańska – edukatorka społeczna, prowadzi szkolenia i doradza różnym grupom, jak się lepiej komunikować z otoczeniem, jak się motywować do działania, jak się angażować w różnego typu działania społeczne. Jest przy tym wielką miłośniczką odpoczynku w duchu slow life i włoskiego dolce vita. Przez internet zdobywa wiedzę, robi zakupy, komunikuje się z innymi ludźmi, doskonali się w różnych dziedzinach. Korzysta także z internetu w czasie wolnym, między innymi oglądając w sieci ulubione filmy czy seriale, których jest miłośniczką.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:
1) webinarium „Kultura w szlafroku” – [46:40 min.]
W ramach webinarium poznasz legalne źródła kultury i rozrywki istniejące w sieci, działające online instytucje kultury w tym biblioteki cyfrowe i muzea oraz serwisy udostępniające filmy i muzykę, a także internetowe radia i telewizje.
2) prezentacja „Wolny czas w internecie”
W ramach prezentacji poznasz sposoby wyszukiwania wydarzeń kulturalnej w Twojej okolicy oraz serwisy dające dostęp do kultury i rozrywki online, poznasz wirtualne radio i telewizje oraz biblioteki i księgarnie. Dowiesz się też m.in. co to jest streaming i technologia VOD i jak ta wiedza może się przydać miłośnikom spędzania wolnego czasu w sieci.
3) filmy

  • Gdzie kupić bilet online? – wyszukiwanie biletów, przegląd serwisów sprzedażowych, sposoby płatności [4:25 min.]
  • Korzystanie z portalu Eventim.pl – wyszukiwanie wydarzeń, zakładanie konta i logowanie [3:46 min.]
  • Kupuje bilety online za pomocą serwisu eBilet.pl – poruszanie się po portalu, wyszukiwanie wydarzeń, rezerwacja i kupowanie biletów online [6:07 min.]

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 3 godziny.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mógł wydrukować certyfikat, poświadczający udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 4 „Odpoczynek i hobby” – pkt 4.1