Rozwijanie swoich zainteresowań/hobby

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Internet może być doskonałym źródłem informacji na temat Twoich zainteresowań i miejscem, gdzie możesz spotkać ludzi, którzy je podzielają.
Podczas szkolenia dowiesz się jak szukać interesujących Cię treści oraz wymieniać się informacjami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Poznasz też możliwości jakie daje internet tym, którzy chcą tworzyć własne treści i udostępniać je innym.

Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

Katarzyna Urbanowicz – trenerka i animatorka, pracuje z osobami dla których nowe technologie i kontakt z nimi nie jest rzeczą oczywistą. Uczy na co dzień, jak wykorzystywać je na co dzień. Jest także członkinią sieci LABiB, która łączy bibliotekarzy z całej Polski oraz ludzi kultury, którzy działają na rzecz mieszkańców w swoich lokalnych społecznościach i środowiska bibliotecznego. Jest także mobilną doradczynią sektora 3.0., łączącego osoby, dla których priorytetem jest wdrażanie nowych technologii do codziennego życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów:
Prezentacja Rozwijam swoje hobby dzięki internetowi – wyszukiwania, serwisy i strony tematyczne, fora internetowe, blogi, netykieta

Prezentacja Twórczość własna w internecie – serwisy społecznościowe – sposób działania, specyfika, przykłady. Publikowanie własnych tekstów/zdjęć w internecie – wskazówki dla początkujących.

Filmy:

  • Od czego zacząć blogowanie? [5:26 min.]
  • Czym jest domena i hosting? [4:12 min.]
  • Jak założyć bloga na Blogspocie? [4:03 min.]

Rozwijam swoje hobby – przydatne linki – tekst

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 4 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mógł wydrukować certyfikat, poświadczający udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 4 „Odpoczynek i hobby” – pkt 4.2