Rozrywka online – legalne źródła

Rozrywka nadal jest głównym powodem, dla którego zaczynamy surfować po sieci. Internet umożliwia rozrywkę na różnym poziomie, dostosowaną do oczekiwań każdego. Jakie rozrywki daje nam Internet? Jak możemy dzięki niemu spędzać wolny czas?

Wiele osób chętnie gra w gry internetowe, zamieszczane na różnych portalach, słucha muzyki i ogląda filmy w sieci. Dzięki Internetowi możemy również korzystać z różnych zasobów, takich jak książki, czasopisma, a nawet odbywać wirtualne spacery po muzeach, zamkach czy kościołach. I to wszystko bez wychodzenia z domu, stania w kolejkach, za to z kubkiem ulubionego napoju.

Możliwości jakie oferuje Internet w tym zakresie jest naprawdę bardzo wiele i nieustannie powstają nowe. Bardzo ważną sprawą jest korzystanie z legalnych źródeł kultury. W Internecie znajdziesz naprawdę mnóstwo portali i serwisów, które nie zawsze są legalne, czyli dają dostęp do utworów, z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom. W tym celu powstał portal Legalna Kultura. Znajdziesz w nim m.in. bazę legalnych źródeł z poszczególnymi kategoriami, takimi jak Filmy, Muzyka, Książki, Biblioteki, Prasa, Muzea i Galerie, Archiwa, Fotografia, Gry. Wchodząc w poszczególne kategorie znajdziesz listę stron internetowych wraz z krótkim opisem oraz linkiem do danej strony, a także informacją czy korzystanie z danego portalu jest bezpłatne czy odpłatne.

Przykłady serwisów dotyczących kultury i rozrywki są prezentowane i omawiane na szkoleniach stacjonarnych oraz szkoleniach online z obszaru „Odpoczynek i hobby”.

Przesłała: Katarzyna Furmańska

Trenerka centralna w obszarze „Odpoczynek i hobby”

Edukatorka społeczna, trenerka, animatorka, realizatorka wielu projektów społecznych I obywatelskich. Wspiera organizacje pozarządowe, urzędy, instytucje kultury oraz różne grupy społeczne. Pasjonuje się psychologią, włoskim dolce vita oraz odpoczynkiem w duchu „slow life”.