Robienie zakupów online

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Robienie zakupów online” pozwoli zwiększyć wiedzę nt. bezpiecznego kupowania w internecie towarów i usług. Podczas szkolenia dowiesz się, jakie masz prawa jako konsument a także gdzie szukać informacji o prawach konsumenta. Dowiesz się, czym jest serwis opinii oraz jak sprawdzić wiarygodność e-sklepu, sprzedawcy oraz opinię o produkcie. Nauczysz się, jak działa porównywarka cen a także jak płacić za zakupy w sklepie internetowym, np. w serwisie OLX.

Autorka materiałów:

Krystyna Brząkalik – jest trenerką edukacji ekonomicznej i finansowej. Uczestniczyła w wielu projektach m. in. „Edukacja obywatelska w społeczeństwie demokratycznym”, „Ekonomia dla liderów”, „Lekcje z Polityką”, „Ekonomia na co dzień”, „Na własne konto”, „Polska w UE”. Współpracowała z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i organizacjami pozarządowymi, w tym z Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jest autorką materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć; współautorką programów nauczania i podręczników do WOS w gimnazjum. Od 2011 roku współpracuje z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w projekcie „O finansach… w bibliotece” jako ekspertka i trenerka. W projekcie „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” pełni funkcję trenerki centralnej w obszarze „Finanse”.
Elementy szkolenia:
Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

1) filmy (3)

  • Jak znaleźć produkt spełniający nasze oczekiwania w porównywarce cen? [4:55]
  • Jak dokonać płatności za zakupy w sklepie internetowym? [4:46]
  • Jak dokonać zakupu w serwisie OLX? [4:30]

2) prezentacja pt. „Zakupy online”
3) plik tekstowy (PDF) pt.: „Prawa konsumenta w internecie”

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 3 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań. W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 8 „Sprawy codzienne” – pkt 8.2