Przedstawiamy trenerki i trenerów centralnych

Oto grupa dziewięciu trenerów centralnych – to eksperci odpowiadający za merytoryczną zawartość szkoleń, w których będą brali udział mieszkańcy e-Mocnych gmin. Każdy z nich specjalizuje się w jednym z dziewięciu obszarów tematycznych szkoleń:

1. Praca i rozwój zawodowy
2. Relacje z bliskimi
3. Edukacja
4. Odpoczynek i hobby
5. Zdrowie
6. Finanse
7. Religia i potrzeby duchowe
8. Sprawy codzienne
9. Zaangażowanie obywatelskie

“Więcej o obszarach można dowiedzieć się z „Ramowego katalogu kompetencji cyfrowych”:

https://mc.gov.pl/projekty/polska-cyfrowa-po-pc-2014-2020/ramowy-katalog-kompetencji-cyfrowych

ROLA TRENERÓW CENTRALNYCH

Trenerki i trenerzy centralni współpracują z nami od końca marca. Pracę rozpoczęli od kwerendy istniejących materiałów edukacyjnych i kursów e-learningowych w poszczególnych obszarach tematycznych. Następnie przygotowali tzw. sylabusy szkoleń – listę scenariuszy szkoleń do zaoferowania mieszkańcom w danym obszarze tematycznym wraz z ogólnym opisem celów i korzyści osiąganych w danym obszarze. Przygotowali też już pierwsze scenariusze szkoleń, którymi posłużą się trenerzy lokalni w 101 gminach uczestniczących w projekcie e-Mocni, w tym scenariusz szkolenia „Pierwsze kroki z komputerem” (dla osób nieposiadających podstawowej umiejętności obsługi komputera z dostępem do internetu). Trenerki i trenerzy centralni poprowadzą także szkolenia dla trenerek i trenerów lokalnych oraz będą ich wspierać doradzając przez cały okres trwania szkoleń w gminach (m.in. poprzez webinaria). Ich rolą jest także przygotowanie treści do kursów e-learningowych (w każdym obszarze tematycznym powstanie jeden taki kurs).

Kim są trenerki i trenerzy centralni?

 

Anna Dyjak

trenerka centralna w obszarze „Praca i rozwój zawodowy”

Jestem doradcą zawodowym, trenerem i pedagogiem. Prowadzę własną firmę szkoleniowo – doradczą współpracując jako ekspert i trener z uznanymi na rynku firmami m.in.: Krajowym Ośrodkiem Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Klubem “ONA” Agaty Młynarskiej, Hewlett-Packard i innymi. Jestem współautorką narzędzi diagnostycznych dla zdolnej młodzieży. Ukończyłam studia wyższe na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Moim największym talentem jest odnajdywanie talentów innych osób. Pracuję z pasją. Wciąż rozwijam się i uczę. Prywatnie szczęśliwa mężatka, spełniona mama Igi, pasjonatka tańców latynoamerykańskich. Uwielbiam poznawać nowych ludzi, uważnie ich słuchać i pomagać im w osiąganiu upragnionych celów.

Mail: anna.dyjak@e-mocni.org.pl

Renata Maciejczyk

trenerka centralna w obszarze „Relacje z bliskimi”

Jestem nauczycielką, trenerką i doradcą zawodowym. Od zawsze ciekawił mnie człowiek, jego emocje, motywacje i sposób działania. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzę własną firmę szkoleniową współpracuję jako trener z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego. W mojej pracy najważniejsza jest dla mnie możliwość bliskiego i twórczego spotkania z drugim człowiekiem. Pomagam każdemu kto chce lepiej zrozumieć siebie, pragnie odkryć i rozwijać swój wewnętrzny potencjał. Prywatnie jestem matką dwóch wspaniałych synów. W wolnych chwilach czytam, interesuję się sztuką. W czasie wakacji odbywam bliższe i dalsze podróże, niezmiennie zadziwiona urodą świata.

Mail: renata.maciejczyk@e-mocni.org.pl

 

Sabina Furgoł

trenerka centralna w obszarze „Edukacja”

Polonistka, wykładowca, trenerka, ewaluatorka. Obecnie nauczyciel-konsultant, a także ekspertka programu POWER, PO KL. Z zamiłowania eksperymentatorka poszukująca nowych skutecznych rozwiązań metodycznych, które wpływają na motywację do uczenia się oraz podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Zajmowała się m.in. metodyką nauczania, zarządzaniem, ewaluacją, wykorzystaniem technologii komunikacyjnych i informacyjnych (ICT) w dydaktyce i życiu codziennym (m.in. metodyką zdalnego nauczania w oparciu o platformy e-learningowe i technologię Web 2.0). Autorka publikacji, artykułów, poradników dla nauczycieli poświęconych metodom nauczania, motywacyjnemu wykorzystywaniu ICT w uczeniu się. Pracowała m.in. z nauczycielami, uczniami i studentami, osobami wykluczonymi społecznie, osobami z niepełnosprawnościami.

Mail: sabina.furgol@e-mocni.org.pl

Karolina Furmańska

trenerka centralna w obszarze “Odpoczynek i hobby”

Jestem trenerką, doradcą, animatorką i coachem. Uprawiam tzw. wolny zawód, współprowadzę również fundację. Zajmuję się przede wszystkim edukacją społeczną oraz rozwojem osobistym. Koordynowałam wiele projektów obywatelskich. Prowadzę wsparcie indywidualne i szkolenia dla organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, osób bezrobotnych, seniorów, młodzieży. Pomagam w zakładaniu i prowadzeniu organizacji społecznych. Z wykształcenia jestem politologiem i mgr stosunków międzynarodowych. Nie wyobrażam sobie życia bez odpoczynku i rozwijania swoich zainteresowań. Moją pasją jest psychologia, włoskie dolce vita oraz relaks w duchu „slow life”.

Mail: karolina.furmanska@e-mocni.org.pl

 

Monika Zygmuntowicz

trenerka centralna w obszarze „Zdrowie”

Doktor nauk medycznych w zakresie zdrowia publicznego, trener edukacji zdrowotnej, nauczyciel akademicki. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Miłośniczka zdrowego stylu życia.

Mail: monika.zygmuntowicz@e-mocni.org.pl

 

 

Krystyna Brząkalik

trenerka centralna w obszarze „Finanse”

Jestem trenerką edukacji ekonomicznej i finansowej. Uczestniczyłam w wielu projektach m. in. „Edukacja obywatelska w społeczeństwie demokratycznym”, „Ekonomia dla liderów”, „Lekcje z Polityką”, „Ekonomia na co dzień”, „Na własne konto”, „Polska w UE”. Współpracowałam z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i organizacjami pozarządowymi, w tym z Forum Obywatelskiego Rozwoju i Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jestem autorką materiałów dydaktycznych i scenariuszy zajęć; współautorką programów nauczania i podręczników do WOS w gimnazjum. Od 2011 roku współpracuję z FRSI w projekcie „O finansach… w bibliotece” jako ekspertka i trenerka.

Mail: krystyna.brzakalik@e-mocni.org.pl

 

Malwina Okrzesik

trenerka centralna w obszarze „Religia i potrzeby duchowe”

mgr psychologii, instruktorka w szkole rodzenia, konsultantka laktacyjna IBCLC (International Board Lactation Certified Lactation Consultant). Współautorka poradnika dla mam karmiących „Piersią spoko” (wyd. Fides, 2005). Przez 16 lat pracowała na Oddziale Położniczym Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wspierając mamy w karmieniu piersią. Obecnie prowadzi indywidualne konsultacje laktacyjne i przygotowanie do porodu. Szkoli rodziców, położne i doule w tematyce laktacji. Od 2009 roku związana ze Światową Wspólnotą Medytacji Chrześcijańskiej (WCCM) w Polsce, a od 2014 roku członkini Rady Wspólnoty, odpowiedzialna za Szkołę Medytacji – warsztaty dla liderów grup medytacyjnych. Od 2012 roku prowadzi grupę medytacyjną w Bielsku-Białej.

Mail: malwina.okrzesik@e-mocni.org.pl

 

Marcin Pawlik

trener centralny w obszarze „Sprawy codzienne”

Pracuję w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Jestem autorem i współautorem projektów, programów i kursów stacjonarnych, blended learningowych i online oraz nauczycielem informatyki.  Ukończyłem Politechnikę Radomską, jestem magistrem edukacji. Tworzę filmy instruktażowe, promocyjne, edukacyjne i transmisje online. Prowadzę zajęcia z programowania, wykorzystania nowych technologii w edukacji, warsztaty z edycji wideo i tworzenia multimedialnych materiałów e-learningowych. Główny obszar moich zainteresowań to e-learning, film i jego wykorzystanie w edukacji i promocji. Jestem administratorem MS OFFICE 365, platformy zdalnego nauczania MOODLE. Prowadzę kanał OEIiZK w serwisie YouTube. Badam i promuję nowe trendy w edukacji.

Mail: marcin.pawlik@e-mocni.org.pl

 

Piotr Henzler

trener centralny w obszarze „Zaangażowanie obywatelskie”

Edukator, trener i ekspert związany z Fundacją Akademia Organizacji Obywatelskich. Specjalista w zakresie edukacji osób dorosłych, autor i realizator programów edukacyjnych związanych z angażowaniem mieszkańców do działań na rzecz rozwoju ich społeczności, partycypacją publiczną i społeczną, inicjowaniem współpracy środowiskowej oraz zarządzaniem i rozwijaniem działań organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych. Zajmuje się edukacją offline, online i blended-learningową. Trener i członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, ekspert Stowarzyszenia CAL.

Mail: piotr.henzler@e-mocni.org.pl