Przedstawiamy regionalnych animatorów partnerstw na rzecz edukacji cyfrowej

Przedstawiamy grupę dziewięciu animatorek i animatorów, którzy od września br. do maja 2019 r. będą wspierać e-Mocarki i e-Mocarzy w zawiązywaniu gminnych partnerstw na rzecz edukacji cyfrowej.

Każda gmina zostanie odwiedzona przez swojego animatora dwa razy i będzie mogła skorzystać z konsultacji telefonicznych oraz online w wymiarze około 8 godzin. Animatorzy będą również współprowadzić jesienne spotkania dla e-Mocarzy oraz cykl 20 webinariów dla partnerstw.

Więcej o animatorach i ich roli dowiecie się podczas webinarium wprowadzającego do cyklu „Mocni w partnerstwie”, które odbędzie się 6 września o godz. 10.00.

Zaproszenie na webinarium >


KIM SĄ ANIMATORKI I ANIMATORZY?

 

Ewa Chromniak

Animatorka partnerstw w 14 gminach z województwa małopolskiego (Klucze, Oświęcim – gmina, Oświęcim – miasto, Stryszawa, Mucharz, Wadowice, Lanckorona, Nowy Wiśnicz, Skawina, Mszana Dolna, Wiśniowa, Jordanów, Biały Dunajec, Gdów)

Jestem absolwentką kierunku Nauki Polityczne UJ. Ukończyłam Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP (certyfikat jakości szkoleń I stopnia), uczestniczyłam również w Szkole Treningu Grupowego, Training&Consulting Group oraz innych kursach doskonalących.

Na co dzień – trenerka i edukatorka. Współpracuję z  organizacjami pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomagam im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy partnerskiej w środowisku oraz urzeczywistnianiu idei „partycypacji obywatelskiej” czyli włączania mieszkańców w dialog w sprawach publicznych. Nieustanie „w akcji” uczę się animacji społecznej, wspomagając społeczności lokalne i grupy nieformalne w rozwoju w oparciu o swoje zasoby i potencjały środowiska. Od 2005r. jestem zaangażowana w rozwój III Sektora w Małopolsce. Jestem współzałożycielką Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa, z którą cały czas jestem zawodowo związana. Wieloletnia współpracowniczka Stowarzyszenia CAL i Sieci SPLOT.

e-mail: ewa.chromniak@e-mocni.org.pl


 

Renata Dobrzyńska

Animatorka partnerstw w 12 gminach z województwa łódzkiego i wielkopolskiego (Sędziejowice, Gorzkowice, Ozorków, Szadek, Jarocin, Zagórów, Czastary, Baranów, Łęka Opatowska, Rychtal, Bralin, Perzów)

Jestem pedagożką pracy socjalnej, absolwentką studiów doktoranckich oraz licznych studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki, ekonomii, zarządzania projektami oraz rewitalizacji społecznej. Superwizorka, trenerka i ekspertka z zakresu organizowania społeczności lokalnej. Specjalistka w zakresie edukacji osób dorosłych, wykładowczyni akademicka, autorka i realizatorka projektów i programów edukacyjnych związanych z rozwojem społeczności, partycypacją publiczną i społeczną. Inicjatorka projektów związanych z budowaniem współpracy środowiskowej, zarządzaniem, diagnozowaniem problemów społecznych oraz prowadzeniem  badań społecznych. W kręgu moich zainteresowań pozostają działania społeczne zarówno w teorii, jak i praktyce, w tym zakładanie partnerstw i zmiana społeczna.

e-mail: renata.dobrzynska@e-mocni.org.pl


 

Jacek Gralczyk

Animator partnerstw w 7 gminach z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego (Czchów, Iwkowa, Dąbrowa Tarnowska, Wietrzychowice, Kazimierza Wielka, Połaniec, Radków)

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Z zawodu edukatorem-trenerem, wykładowcą akademickim, mentorem, moderatorem sytuacji edukacyjnych… Z wewnętrznej potrzeby bywam animatorem kulturalnym i społecznym. Od 1998 roku jestem związany z ideą CAL, a od początku powstania ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Związany jestem także z Instytutem Edukacji Zaangażowanej im H. Radlińskiej. Moją domeną jest szeroko pojmowana aktywizacja społeczności lokalnej. Z tej racji moderuję także procesy powstawania i pracy partnerstw lokalnych i regionalnych. Tworzę rozwiązania i moderuję sytuacje partycypacyjnego planowania rozwoju lokalnego. Jestem członkiem założycielem kilku organizacji pozarządowych. Mam doświadczenia zawodowej pracy w samorządzie terytorialnym. Wierzę w moc edukacji i dobrze zorganizowanej współpracy!

e-mail: jacek.gralczyk@e-mocni.org.pl


 

Karolina Koguciuk

Animatorka partnerstw w 12 gminach z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego (Puławy – gmina, Koluszki, Bolimów, Grodzisk Mazowiecki, Zielonka, Przyłęk, Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Jeżowe, Krzeszów, Sokołów Małopolski, Dynów)

Jestem edukatorką i animatorką społeczną, coraz częściej również animatorką kultury. Ukończyłam studia na kierunkach „Marketing i zarządzanie”, „Przygotowanie projektów i zarządzanie funduszami UE”, „Zarządzanie rozwojem społeczności lokalnej”, „Kierowanie procesami edukacyjnymi w obszarze rewitalizacji, przedsiębiorczości, samorządności lokalnej”, posiadam również certyfikat trenerski. Pracuję na rzecz rozwoju społeczności lokalnych tworząc procesy edukacyjne i animując współpracę partnerską. Lubię ludzi. Bardzo lubię poszukiwać w nich potencjału, łączyć to z potencjałem przestrzeni i powodować, że zaczynają być wykorzystywane w ciekawy sposób. Od ośmiu lat pracuje projektowo. Jako pomysłodawczyni projektów, koordynatorka, moderatorka, mentorka, edukatorka, animatorka, wolontariuszka. Zawsze znajduję sobie jakąś rolę w działaniu, które mi się podoba i uczę też tego ludzi. Posiadam duże doświadczenie w tworzeniu partnerstw. Od tych „na rzecz” np. rozwoju ekonomii społecznej (pracowałam jako animatorka w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej na terenie woj. lubelskiego) po te, do których zapraszam ciekawych ludzi z potencjałem i razem tworzymy.

Możecie mnie znaleźć na Podwórkach Tematycznych, gdzie wspólnie z mieszkańcami próbujemy tworzyć, rozwijać relacje pomiędzy sąsiadami, poprawić jakość przestrzeni, która nas otacza, ale również przy tworzeniu dokumentów takich jak Lokalny Plan Rewitalizacji. Pojawiam się często w Stowarzyszeniu Wspierania Aktywności Lokalnej CAL z Warszawy, Stowarzyszeniu Progres z Lublina, Fundacji Krajobrazy i wielu innych w całej Polsce.

e-mail: karolina.koguciuk@e-mocni.org.pl


 

Iwona Kusak

Animatorka partnerstw w 12 gminach z województwa opolskiego i śląskiego (Baborów, Kluczbork, Domaszowice, Pokój, Strzelce Opolskie, Radlin, Mikołów, Cieszyn, Hażlach, Żory, Orzesze, Wyry)

Jestem animatorką kultury i animatorką społeczną, trenerką Stowarzyszenia CAL, instruktorką dramy. Prowadziłam m.in. szkolenia w ramach programów: Akademia Kobiet Aktywnych Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, Programu Rozwoju Bibliotek oraz Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+. W ramach Programu Rozwoju bibliotek byłam też animatorką partnerstw lokalnych. Od 2013 roku jako animatorka Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne wspieram działania domów kultury budujące więzi z lokalnymi społecznościami. Skończyłam studia magisterskie z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zakresu: zarządzania kulturą, public relations i zarządzania procesami edukacyjnymi w rewitalizacji, samorządności i przedsiębiorczości lokalnej. Kieruję Domem Kultury im. Wiktorii Kubisz działającym w strukturach Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej.

e-mail: ​iwona.kusak@e-mocni.org.pl


 

Małgorzata Malec

Animatorka partnerstw w 6 gminach z województwa dolnośląskiego (Kamienna Góra – gmina wiejska, Kudowa-Zdrój, Milicz, Radwanice, Prusice, Szczawno-Zdrój)

Od 12 lat pracuję na Dolnym Śląsku jako animatorka, trenerka, koordynatorka projektów społecznych. Z wykształcenia jestem ekonomistką, która lubi słońce, zieloną trawę i jogę. Mam na swoim koncie przeprowadzone spotkania w bardzo różnej formie m.in. dyskusje, kawiarenki obywatelskie, debaty, konferencje Open Space, „burze mózgów”, spotkania konsultacyjne, animacyjne, zespołu projektowego, pracowników organizacji pozarządowych, bibliotek, samorządów lokalnych, mieszkańców, liderów lokalnych itp. Na dolnośląskiej mapie jest wiele miejscowości, gdzie pracując jako animatorka lokalna wspierałam budowanie partnerstw w atmosferze otwartości i równości. Jestem współzałożycielką i członkinią Zarządu Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń” oraz trenerką Międzynarodowego Programu Odyseja Umysłu, rozwijającego kreatywność u dzieci i młodzieży (w tym u swoich córek). Ostatnio odkrywam, że działania i narzędzia online (np. webinary, newslettery, grupy dyskusyjne) mogą również służyć edukacji, a także być pomocne przy budowaniu współpracy. Dla mnie zawsze najważniejsze jest spotkanie z człowiekiem, kiedy wspólnie możemy porozmawiać i powymieniać nasze doświadczenia, myśli, refleksje. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. Do zobaczenia na spotkaniach animacyjnych!

e-mail: malgorzata.malec@e-mocni.org.pl


 

Zbigniew Mieruński

Animator partnerstw w 13 gminach w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim i podlaskim (Piątnica, Korycin, Górowo Iławeckie, Dubeninki, Lidzbark Warmiński, Wieliczki, Purda, Nasielsk, Czernice Borowe, Przasnysz, Bielsk Podlaski, Boćki, Dziadkowice)

Od 25 lat profesjonalnie zajmuję się rozwojem społeczności lokalnych. Początkowo jako dyrektor instytucji samorządowej, teraz jako niezależny trener i ekspert ds. rozwoju lokalnego. Jestem absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, szkoły trenerów na Uniwersytecie w Birmingham oraz studiów podyplomowych w zakresie rewitalizacji i superwizji rozwoju społeczności. Na Mazurach Garbatych kieruję stowarzyszeniem wspierającym rozwój małych społeczności. Posiadam wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wspieraniu rozwoju partnerstw lokalnych w Polsce, Mołdawii, Ukrainie i Gruzji. Jestem także artystą wizualnym – tworzę obrazy, fotografie, obiekty artystyczne. Pasjonuje mnie praca z ludźmi, sztuka, podróże i ptaki.

e-mail: zbigniew.mierunski@e-mocni.org.pl


 

Beata Pawłowicz

Animatorka partnerstw w 12 gminach z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego (Lubiszyn, Lubniewice, Babimost, Bojadła, Brody, Puszczykowo, Konarzyny, Czarne, Człuchów, Kępice, Kobylnica, Dziwnów)

Praca ze społecznością lokalną zawsze była moją pasją, a teraz stała się profesją. Prowadzę własną działalność edukacyjną w obszarze rozwoju społecznego. Jestem certyfikowaną trenerką Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i ekspertką Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Pracuję z bibliotekami, ośrodkami kultury, ośrodkami pomocy społecznej, szkołami. Jako tutorka programu Liderzy PAFW wspieram liderów społecznych. Animuję społeczności między innymi poprzez rozwijanie lokalnej współpracy. Z moją pomocą zainicjowano partnerstwa lokalne w piętnastu środowiskach.

Interesuje mnie historia kresów i wielokulturowość. Jestem pasjonatką przyrody, aktywnej rekreacji  (rowery, kajaki) i ogrodu.

e-mail: beata.pawlowicz@e-mocni.org.pl


 

Dominik Sudoł

Animator partnerstw w 13 gminach z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (Nowe, Trąbki Wielkie, Prabuty, Sztum, Pelplin, Luzino, Szemud, Sicienko, Zbójno, Złotniki Kujawskie, Bukowiec, Drzycim, Pruszcz)

Jestem zaangażowany w działalność społeczną od 1998 roku. Od 2016 roku prowadzę przedsiębiorstwo odpowiedzialnie społeczne – SUDOŁ COOPERATION Dominik Sudoł, zajmujące się edukacją zaangażowaną. Najwięcej radości sprawia mi praca z młodzieżą. Rozwijam ścieżki rozwoju indywidualnego w instytucjach, organizacjach społecznych oraz wspieram osoby indywidualne, przyjmując wyzwania rozwojowe w różnych rolach: tutora, animatora, trenera i coacha. Wzmacniałem procesy budowania partnerstw w bibliotekach publicznych na terenie Pomorza i Kujaw, tworząc dobre warunki do współpracy wokół rozwoju dobra wspólnego. Na co dzień popularyzuję w województwie pomorskim historyczne odmiany drzew owocowych m.in. tworząc Społeczny Instytut Pomologiczny i zakładając sady owocowe. Na chwilę relaksu i zgromadzenia mocy zapraszam do naszego rodzinnego gospodarstwa sadowniczego NUBES w Rudnikach.

e-mail: dominik.sudol@e-mocni.org.pl