Prowadzenie zdrowego trybu życia

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Dzięki szkoleniu „Prowadzenie zdrowego trybu życia” poznasz e-usługi dotyczące prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania się. Nauczysz się wyszukiwać i sprawdzać informacje nt. zalecanych badań profilaktycznych, szczepień, objawów chorobowych i profilaktyki zdrowotnej. Zapoznasz się także z serwisem dla rodziców, zawierającym informacje m.in. zdrowiu, wychowaniu, karmieniu i pielęgnacji dzieci, ciąży, porodzie. Dowiesz się, jak wyszukać w internecie ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych w Twojej okolicy, a także jak zapisać się online na takie zajęcia. Poznasz aplikacje mobilne rejestrujące aktywność fizyczną, dzięki którym można obserwować własne osiągnięcia i dzielić się swymi sukcesami ze znajomymi czy rodziną. Zapoznasz się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Materiały do szkolenia zostały przygotowane przy wykorzystaniu autorskich scenariuszy Moniki Zygmuntowicz, Doktor nauk medycznych w zakresie zdrowia publicznego, trenerki edukacji zdrowotnej, nauczycielki akademickiej. Autorki publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych. Absolwentki Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Miłośniczki zdrowego stylu życia.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z 2 elementów:

  1. Prezentacji z ćwiczeniami pt. „Prowadzę zdrowy i aktywny tryb życia” (plik PDF)
  2. Listy przydatnych stron internetowych nt. zdrowego trybu życia (plik PDF)

Zamieszczone materiały stanowią materiał szkoleniowy z przykładowymi usługami i nie stanowią reklamy ani propozycji korzystania z usług przedstawianych tam dostawców.

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 2 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 5 „Zdrowie” – pkt 5.1