e-recepta

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Już dziś coraz więcej lekarzy wystawia swoim pacjentom e-recepty. Niebawem tradycyjne recepty zostaną zupełnie zlikwidowane. Nie daj się zaskoczyć! Dzięki szkoleniu dowiesz się, gdzie znaleźć wystawioną dla Ciebie e-receptę. Zobaczysz, jak działa Internetowe Konto Pacjenta oraz jak je założyć i obsługiwać. Nauczysz się też, jak krok po kroku zrealizować e-receptę i jak wyszukać aptekę w Twojej okolicy, która je przyjmuje. Poznasz korzyści ze stosowania e-recept i dowiedz się co zrobić, gdy dostaniesz e-receptę, a nie masz smartfona ani dostępu do Internetowego Konta Pacjenta.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z 3 elementów:

1) Profil zaufany – dowiesz się, co to jest Profil Zaufany, jak co założyć i potwierdzić oraz dlaczego będzie Ci on potrzebny do korzystania z e-recepty.
2) Internetowe Konto Pacjenta – dowiesz się, co to jest Internetowe Konto Pacjenta (IKP), jakie są korzyści z jego posiadania oraz jak je założyć i korzystać z niego na co dzień.
3) e-recepta – dowiesz się, jak zobaczyć swoją e-receptę oraz gdzie i jak, możesz ją zrealizować. Poznasz korzyści, jakie daje pacjentowi e-recepta
Dowiesz się też, co zrobić, gdy dostaniesz e-receptę, a nie masz smartfona, ani dostępu do Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń, w tym utworzenie konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, zajmie Ci ok. 7 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań (wystarczą dwie dobre odpowiedzi). W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Chcesz wziąć udział w tym szkoleniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, w ankiecie Indywidualnego Planu Działania (IPD), do której link dostaniesz w mailu po założeniu konta na platformie, zaznacz: obszar 5 „Zdrowie” – pkt 5.2