Uczestniczenie w życiu obywatelskim i społecznym

Czego dowiesz się dzięki szkoleniu?

Szkolenie „Uczestniczenie w życiu obywatelskim i społecznym” jest poświęcone aktywności społecznej mieszkańców i mieszkanek. Dzięki niemu poznasz różne formy aktywności, które mogą być ciekawe zarówno dla tych, którzy po prostu chcą się włączyć w coś fajnego, ważnego, potrzebnego, jak i dla tych, którzy są lub chcieliby się stać animatorami – osobami, które angażują do aktywności innych.

Autorem materiałów i ekspertem podczas webinarium jest:

Piotr Henzler – edukator, trener, autor i realizator programów edukacyjnych związanych m.in. z angażowaniem mieszkańców do działań na rzecz rozwoju ich społeczności, zarządzaniem i rozwijaniem działań organizacji pozarządowych i instytucji lokalnych.

Elementy szkolenia:

Szkolenie składa się z kilku elementów. Polecamy zapoznawanie się z nimi w następującej kolejności:

  1. webinarium poświęconego uczestnictwu w życiu społecznym i publicznym.Dowiesz się z niego, jakie warunki muszą być spełnione, żeby ludzie angażowali się w różne działania, poznasz wybrane narzędzia wspierające aktywność na poziomie lokalnym, a także posłuchasz o jednym z ciekawszych obecnie sposobów finansowania działań, czyli crowdfundingu – finansowaniu społecznościowym [41:15 min.]
  2. dwa pliki tekstowe, w których znajdziesz m.in. informacje, czym są organizacje pozarządowe, jak dotrzeć do fundacji i stowarzyszeń działających w Twojej okolicy, co to jest wolontariat, a jak wypromować organizację i jej działania na Facebooku.
  3. prezentacja dotycząca programu Canva dzięki któremu możesz stworzyć dowolny materiał reklamowy (plakat, ulotkę, kolaż), do wykorzystania w Internecie i świecie offline, też w życiu prywatnym.
  4. filmy:
  • Zakładanie konta na platformie ePUAP? [4:14 min.]
  • Moje konto na platformie ePUAP [4:18 min.]
  • Przykład e-usługi – wniosek o dowód osobisty na ePUAP [4:31 min.]

Czas trwania szkolenia:

Uważne zapoznanie się z wszystkimi materiałami i wykonanie polecanych ćwiczeń zajmie Ci ok. 5 godzin.

Test i certyfikat

Szkolenie kończy się testem składającym się z 3 pytań W przypadku negatywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość jego powtórzenia. Po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku testu, będziesz mieć możliwość wydrukowania certyfikatu, poświadczającego udział w szkoleniu.

Żeby zapisać się na to szkolenie, zaznacz w ankiecie IPD: